1 Milyon Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Hamzabeyli ve Kapıkule’de peş peşe gerçekleştirilen operasyonlarda farklı cinslerde 232 kilogram uyuşturucu, uyuşturucu yapımında da kullanılan 10 kilogram ağrı kesici ilaç ve 1 milyon 665 bin 480 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

1 Milyon Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce Hamzabeyli Gümrük sahasında gerçekleştirilen ilk operasyonda; yapılan risk analizi sonucunda bir tır şüpheli görülerek durduruldu. X-ray taraması neticesinde dedektör köpeklerin de katılımıyla aranan tırın yakıt deposuna gizlenmiş vaziyette 35 kilogram kokain ile uyuşturucu yapımında da kullanılan toz halde 10 kilogram ağrı kesici ilaç ele geçirildi.

ESRAR VE ANFETAMİN CİNSİ

Kapıkule Gümrük Kapısında gerçekleştirilen bir diğer operasyonda ise şüpheli görülerek aranan bir tırın sürücü kabinindeki iki valizin uyuşturucu baronları tarafından kaçakçılık amacıyla kullanıldığı tespit edildi. Dedektör köpeğin tepki vermesi üzerine açılarak aranan valizlerin içerisinde, toplam 37,4 kilogram esrar ve anfetamin cinsi uyuşturucu madde yakalandı. Düzenlenen bir diğer operasyon ise uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında Türkiye’deki kolluk birimlerinin sağladığı iş birliğine başarılı bir örnek teşkil etti. Gümrük Muhafaza ve Polis ekiplerinin Kapıkule ve İstanbul’da gerçekleştirdikleri müşterek operasyon sonucunda, Kapıkulede 1 milyon 665 bin 480 adet uyuşturucu hap ile İstanbul’da 160 kilogram eroin ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddelerin piyasa değerinin 100 milyon liranın üzerinde olduğu belirlendi. (BSHA)

Oğuzhan Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner246

banner8

banner11

banner34

banner9

banner12

banner33