banner206

Blokzincir Çalıştayı’na Geri Sayım

Ulusal Blokzincir Çalıştayı’nın ikincisi 25-26 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek. Çalıştaya bildiri göndermek için son gün ise 16 Ağustos

Blokzincir Çalıştayı’na Geri Sayım

TÜBİTAK BİLGEM tarafından ilki 2018 yılında Ankara’da düzenlenen Ulusal Blokzincir Çalıştayı’nın ikincisi 25-26 Eylül’de İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

“Blokzincirde Dijital Kimlik” ana temasıyla düzenlenecek olan etkinlik bu kez blokzincir kaçak iddaa teknolojisinin vatandaşın hayatını nasıl değiştirebileceğini masaya yatıracak. Dr. Phillip J. Windley, Prof. Dr. David Chadwick, Mike Lodder, Michael Herman, Kemal Aydın, Yiğit Polat, Nevzat Özcandan, Taner Dursun, Dr. Oktay Adalıer , Dr. İsa Sertkaya gibi isimlerin konuşmacı olarak katılacağı; panellerin, başarı hikayelerinin ve eğitim seanslarının yer alacağı çalıştaya yurt içinden ve dışından geniş katılım bekleniyor. Ana tema olan blokzincir tabanlı dijital kimlik yönetimi ve ek olarak tüzel kişiler için dijital kimlik, nesneler için dijital kimlik, dijital kimliğin kamuda kullanımı, fiyat İstikrarlı kripto paralar, uzlaşma mekanizmaları, blokzincirde mahremiyet, blokzincir güvenliği, blokzincir için kriptografi ve doğrulanabilir iddia konularında bildiri gönderimine açık olan çalıştaya bildiri göndermek için son gün 16 Ağustos, kabul bildirimi 1 Eylül ve baskıya hazır teslimi 8 Eylül olarak belirlendi. 

BSHA

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020, 07:58

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33