Korona Virüse Karşı Yıkanan Maske Üretildi !

Manisa İsmet İnönü Kız Teknik ve Anadolu Lisesi, koronavirüs nedeniyle artan maske talebini karşılamak için üretime başladı. Hem de maskeler yıkanıp ütülendikten sonra tekrar kullanılabiliyor.

Korona Virüse Karşı Yıkanan Maske Üretildi !

Diğer maskeler tek kullanımlık olurken, bu okulda üretilen maskeler pamuktan yapıldığı için yıkanıp tekrar kullanılabilecek. Çin’de ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası başta maske olmak üzere kolonya, dezenfekte yoğun talep görmeye başladı ve bu durum stokların azalmasına neden oldu. Manisa İsmet İnönü Kız Teknik ve Anadolu Lisesi’nde Giyim üretim Teknolojileri Bölümü öğretmenleri gelen talepler doğrultusunda harekete geçti ve maske üretimine başladı. öğretmenler 10 bin adet maska siparişini yetiştirmek için çalışıyor.

YIKANIP ÜTÜLENEN MASKELER

Okul Müdürü Aynur Özdemir, “Piyasada maske bulunamadığı için maske siparişleri gelmeye başladı. Maske için Gaziantep, Balıkesir, İzmir, Hatay ile Manisa’dan yoğun talep var. Okullarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan da maske üretimi için talepler var. Gelen talepler üzerine 4 tane giyim bölümü öğretmenlerimi ve çalışanlarımızla birlikte el ele vererek okullarımıza ve çevre illerden gelen 10 bin adete yakın maske siparişimizi yapacağız. Bir devlet okulu olarak kamuya katkı sağlamış oluyoruz. Maskelerimiz pamuktan oluşuyor. Diğer maskeler tek kullanımlık, bunlar ise yıkanıp ütülendikten sonra yeniden kullanılabilir” dedi. (BSHA)

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 17:07

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33