PUBG Mobile oyuncuları arasında kadınların yoğunluğu dikkat çekiyor

Online oyunlar için e-pin başta olmak üzere pek çok kategoride dijital kod temelli ürün ve hizmetler sunan Perdigital.com, kadın ziyaretçilerinin şehir dağılımlarını ve en çok ilgilendikleri oyunları çıkardı.

PUBG Mobile oyuncuları arasında kadınların yoğunluğu dikkat çekiyor


Online oyunlar için e-pin başta olmak üzere pek çok kategoride dijital kod temelli ürün ve hizmetler sunan Perdigital.com, kadın ziyaretçilerinin şehir dağılımlarını ve en çok ilgilendikleri oyunları çıkardı. Verilere göre Perdigital.com'un kadın ziyaretçileri çok büyük oranda PUBG Mobile oyunuyla ilgileniyor. En fazla kadın oyuncu ise diğer şehirlere kıyasla, yüzde 28'lik bir oranla İstanbul'da bulunuyor.
 
Türkiye'nin öncü ve güçlü dijital kod dağıtıcısı Perdigital.com, 1 Nisan – 1 Haziran tarihleri arasında siteye giriş yapan onbinlerce kadın ziyaretçisinin hangi şehirlerde yaşadığını ve en çok hangi oyunlara ilgi gösterdiğini ortaya koydu. Verilere göre Perdigital.com'un kadın ziyaretçilerinin yaklaşık yüzde 79'u PUBG Mobile oyunuyla ilgileniyor. PUBG Mobile UC satış sayfasını ziyaret eden toplam ziyaretçiler içinde kadınların payı ise yaklaşık yüzde 16.
 
Perdigital.com'un kadın ziyaretçilerinin ilgi gösterdiği bir diğer oyun ise Zula. Tüm kadın kullanıcıların yaklaşık yüzde 11'i Zula Altın satış sayfasını ziyaret ediyor. Kadın kullanıcıların ilgilendiği diğer oyunlar ise sırasıyla League of Legends Wolfteam ve Fortnite.
 
League of Legends sayfasını ziyaret eden toplam ziyaretçiler içinde kadınların payı yaklaşık yüzde 7,5 iken, kadın ziyaretçilerin yüzde 4'ü bu oyunu tercih ediyor. Fortnite V-Papel satış sayfasını ise kadın oyuncuların yüzde 1,50'si gezerken, toplam sayfa ziyaretçilerinin yüzde 8'i kadınlardan oluşuyor.
 
Adana'da kadın oyuncular artıyor
Perdigital.com'un kadın ziyaretçilerinin en yoğun olduğu üç şehir yaklaşık yüzde 28 ile İstanbul, yüzde 14 ile Ankara ve yüzde 8,5 ile İzmir olurken, Kadın ziyaretçilerin yoğun olduğu diğer şehirler sırasıyla şöyle: Adana, Bursa, Antalya, Gaziantep, Konya, Mersin ve Kayseri.  

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63

banner8

banner11

banner21

banner34

banner88

banner85

banner9

banner12

banner20

banner33

banner87