Bu yıl Kırkpınar yapılmamalı.

5 Haziran da Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa AYDIN, Balıkesir Büyük şehir belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN, TGF İstişare Kurul üyeleri, Kırkpınar Ağası Seyfettin SELİM VE BAZI Başpehlivanların katıldığı “GÜREŞ ZİRVESİ” İstanbul da gerçekleştirildi.

Toplantının amacı 2020 yılı Kırkpınar yağlı Güreşlerinin yapılıp yapılmayacağı doğrultusun da idi.

İSABETLİ OLMUŞTUR

Yetkili katılımcılar Kırkpınar Yağlı pehlivan güreşlerinin akıbeti konusunda, açıkça görüşlerini, tavsiyelerini ve özellikle görüşlerini açıkladılar.

Dünya yı etkisi altına alan Korana Virüs-ün pusa da olduğunu ve son yılların en büyük BELAS KORANA tehlikesinin geçmediğine DİKKAT çektiler ve ikinci bir” GÜREŞ ZİRVESİ” nin 5 Temmuz 2020 Tarihinde Edirne de yapılmasını ve bu tarihte Kırkpınar-ın yapılıp, yapılmaması konusunda GÖRÜŞ birliğine vardılar. Çok ta iyi yaptılar.

MESULİYET TAMAMEN MUSA AYDIN'IN OLACAKTI

Son 50 yılın en başarılı Federasyonu Başkanı olarak belirlenen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı ve Tecrübeli spor adamı Musa AYDIN üzerindeki ağır baskılara rağmen “ 2020 Yılı Kırkpınar Yağlı Güreşleri bu şartlar altında yapılmaz, yapılamaz” MANTİĞI İLE HAREKET ETTİ. Çok ta iyi yaptı şayet “Tamam 2020 yılı Kırkpınar’ını yapalım” önerisini ortaya atmış olsaydı tabii olarak diğer üç katılımcıda “EVET YAPALIM” diyecekti.

Evet, bundan sonrasını iyi okuyun ve iyi ANALİZ edin. Tamam, güreşler yapılsa idi ve bu arada BAZI PEHLİVANLAR, HAKEMLER, SAHA GÖREVLİLERİ, CAZGIRLAR, YAĞCILAR, DAVUL-ZURNA EKİBİ ve MEYDAN GÖREVLİLERİ KORANA VİRÜS-E YAKALANMIŞ OLSALARDI Kİ, yakalanma olasılığı çok fazla. O Zaman SORUMLU ve SUÇLU Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa AYDIN OLACAKTI.

Vay efendim böyle bir tehlikeli, bulaşıcı bir hastalık daha ortadan kalkmadan TGF Başkanı Musa AYDIN, nasıl 2020 Kırkpınar yağlı Pehlivan Güreşlerinin yapılmasına ONAY VERDİ” şeklinde ortalığı AYAĞA KALDIRACAKLARDI ve Musa AYDIN-ın İPİNİ çekme adına yakaladıkları bu fırsatı değerlendirme ye çalışacaklardı.

Yanlış mıyım? Böyle bir ortamda kimse MESULİYET yüklenmek istemez, istememekte de haklıdır. Üzün lafın kısacası DEVLET NE ZAMAN”KIRKPINAR-I YAPIN” talimatı verdiği zaman KIRKPINAR YAPILIR CANCAĞIZLARIM.

Bundan başka İSTANBUL YOK VE en önemlisi de BİR BARDAK SUDA FIRTINA ESTİRMEYİN ve GÖLGE YAPMAYIN.Musa AYDIN gibi bir spor adamını da HARCAMAYA KALKMAYIN…

YORUM EKLE
banner128

banner203

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33