banner206

Çakma Süper Kahraman Polat Alemdarlar

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama bir karakter var. NERDEYSE 20  YILDIR HAYATIMIZDA,Bu karakter olanaklar dahilinde- tam bir "SÜPER KAHRAMAN" olarak tasarlanmıştır. 

Irak'ta girdiği operasyonda Türk askerlerinin kafasına çuval geçiren Amerikalı komutan Sam William Marshall'ı başa baş bir kavganın sonunda bıçaklayarak öldürmüştür.
Toplum da özellikle gençler arasında rol modeli olarak görülmeye başlanmıştır. Uluslararası Politik ve Strateji Araştırmalar Merkezi'nin 17 ilde 2010 lise öğrencisi arasında yaptığı ankette "Kendinize yetişkin olarak kimi örnek alırsınız" sorusunda birinci sıraya oturmuştur. 

Gençlere rol model olarak gösterilen bu tipler maalesef toplumun her kesiminde trafikte markette işyerinde, kasıntı yürüyüşler, ciddi racon kesmeler birde kurumlarda, amir müdür versiyonları var altındakilere, kükrer kükrer candan eder üstüne karşı süner. 20 sene önce bu tipleri rol model alıp ergenlikten çıkamayan neslin bir yerlerde yönetici olmaları ne kadar vahim.

Asar mı Keser mi ?

40 katırmı 40 satırmı ?  

acaba nasıl yönetici olurlar.

Dışardan baktığınızda çok komikler. Medeniyetten olabildiğince uzak olmak bu olsa gerek, mağara adamı gibiler adeta. Fake,replika Polat Alemdarlar

Bunların Konuştuğu diller(dizide ve filmden gördüğümüz kadarıyla.. bu demek değildir ki, sadece bunları biliyor:

Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça, Kürtçe vs..(bu listeye büyük ihtimalle sırp a ve Boşnakça da eklenebilir.
(Çünkü hatırlarsanız Polat Alemdar kurtlar vadisi operasyonu öncesinde Bosna Hersek'te sırp kesmekle meşguldü.)

Askeri profil:, özel kuvvetlerde rütbe sahibi.

Yakın dövüşte uzman, keskin nişancı

, fiziksel manada epey güçlü.

Bir bölümde nefesini dakikalarca tutabilmiş olduğunu hatırlayalım.
vs… ayrıca, dizinin bir bölümünde bilgisayar sistemlerine ne denli ustaca sızabildiğini de görmüştük. çok  zeki birisi.

Hatırlarsanız, aslan bey öldüğünde, durmuş duvar saatine bakarak, kendisine özel hazırlanmış belgeleri rahatlıkla bulabilmişti. Bu’nun dışında zeka gösterisinde bulunduğu çeşitli bölümler de mevcuttur.

Her türlü dramaya sahip Türkiye'de konu o kadar bol ancak bizde mafya dizileri gırla gidiyor, polisin giremediği mahallelerde çatır çutur adam öldürülüyor, kadını döve döve kadına şiddete dikkat çekilmek isteniyor ve bunca hödük karakterden biri bile sigara kullanmıyor.

Vay be! Mafya babasıyım, katilim, karımın parmaklarını kırıyorum ama yeşilaycıyım! (Tabii ki tütün kullanımına ve bütün zararlı maddelere karşıyız, ama bahsettiğim gerçeklikle sunulan arasındaki gerçekdışı anlatım)

Tüm bunların dışında bariz bir GÖNÜL ADAMI. farkında olsun ya da olmasın, topluma malum olmuş EN AZ BİR TANE AFORİZMASI bu satırları okuyan herkesin aklında mevcuttur. Bu liste daha da genişletilebilir.

Bitirdiği okullar; yanılmıyorsam kadıköy’de bir anadolu lisesi,ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi.
Düşünelim: bu okulları bitiren, sıradan bir türk gencinin yapabilecekleri bellidir.

Fakat Polat Alemdar’a bakınız; kendisi bahsini ettiğimiz tüm bu yeteneklere sahiptir.
 Bu’nun tek bir açıklaması olabilir: kendisi bir super kahramandır. 
SİNAMA DA BU ADAMI GÖRDÜĞÜNÜZDE GÜLERSENİZ DAYAK YERSİNİZ.

Neden mi çünkü çok delisi var bu tipin.

ÇOK ÇOK TÜREDİ,BU ÇAKMA POLAT ALEMDARLAR MEMLEKETTE
GERÇEKTE BÖYLE OLAĞANÜSTÜ GÜÇLERE SAHİP KİMSE YOKTUR.

İyi Haftalar.

YORUM EKLE
banner128

banner8

banner11

banner21

banner34

banner202

banner9

banner12

banner20

banner33