banner188

Çayırova'da Kitap fuarı fiyaskosu

Bu yıl birincisi düzenlenen ancak daha çok skandallarla gündeme gelen Çayırova Belediyesinin 1. Kitap fuarında açılış öncesi Türk Bayrağının olmaması ve İstiklal marşının açılış sonrası okunması açılışa damga vururken Yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun fuara katılıp katılamayacağı ile ilgili tartışmalar kitap fuarı açılışını gölgede bırakırken açılış konuşmasını yapan Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi'nin memnuniyetsizliği ise açılışa katılanlar tarafından farkedildi.

Çayırova'da Kitap fuarı fiyaskosu

Kitap Fuarı açılışında öne çıkan tartışmaların gölgesinde kalan etkinlik öncesi Bir kentin geleceğini inşa etmek o kentin eğitimine ve kültürüne yatırım yapmakla gerçekleşeceğini belirten Çiftçi,” Bizler gerek eğitime verdiğimiz destekle, gerek bilgi evlerimiz ve çocuk kulüplerimizle bu şehrin geleceğine yatırım yapma gayretindeyiz. Tüm bu çalışmalarımızın yanında bu yıl Çayırova’da ve bölgemizde ilk defa bir kitap fuarını gerçekleştirmenin de sevincini yaşıyoruz. Bu çerçevede daha da büyüyerek gelenekselleşecek olan Çayırova 1. Kitap Fuarının ilçemiz ve bölgemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.

EN DEĞERLİ ŞEY BİLGİ

Çayırova ’da Anaokulundan 7. Sınıfa kadar tüm öğrencilerimize kitap kumbarası dağıtıldığını açıklayan Başkan Çiftçi,” Buradaki amacımız geleceğimiz olan çocuklarımıza okuma alışkanlığını kazandırmak, biriktirdikleri paralarla alınabilecek en değerli şeyin “bilgi” olduğunun bilincini kazandırmak. Fuar süresi boyunca tüm okullarımızdan öğrencilerimizi belirli bir program dahilinde otobüslerimizle fuar alanına taşıyıp etkinliklere katılımlarını sağlayacağız. Yine fuar alanına koyacağımız bir kitap kumbarasına da ziyaretçilerimiz kitap bağışında bulunabilecek. Yapılacak kitap bağışlarını Çayırova’da kitap eksiği olan okullarımızın kütüphaneleri için değerlendireceğiz. “dedi

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 15:01

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Palaz
Salih Palaz - 8 ay Önce

Kedi uzanamadigi cigere pis der .

Bardağın kasten boş tarafına bakanlardan, toluma bu hizmetten daha degerli bir hizmet vermelerini beklemek hakkimiz artik.

SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33