Darıca’da iki bina karantinaya alındı

Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ulaş Doğan, koronavirüs mücadelesi nedeni ile Darıcalı vatandaşlara bayramın yaklaşması nedeni ile önemli uyarılarda bulundu. Doğan, Darıca’da iki binanın karantinaya alındığını açıkladı.

Darıca’da iki bina karantinaya alındı

İKİ BİNADA KARANTİNA

Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ulaş Doğan, “Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak koronavirüs ile mücadelemize hız kesmeden devam ediyoruz. Zaman zaman evlerde, apartmanlarda hatta sokaklarda karantina tedbiri uygulaması gereği hasıl olmuş, tüm koruyucu ve önleyici tedbirler alınarak uygulamaya geçilmiştir. Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile işbirliği içinde tedavi edici tedbirler alınmıştır. Üzülerek belirtmek isterim ki; bugün de İlçemizde iki binada karantina tedbiri uygulanmıştır.”

SAĞLIKLI NESİLLER İNŞA ETMEK

“Mübarek Kurban Bayramına yaklaştığımızın bu günlerde karantina tedbiri almak suretiyle bayram günlerini de içine alan zaman diliminde halkımızı evlerinde izole etmek, dini vecibelerini vekaletler üzerinden ifa ettirmek bizleri de üzmektedir. Halkımız bilmelidir ki, bizim asli görevimiz görev sınırlarımız ve sorumluluklarımız gereği toplum sağlığını tesis etmek, daha sağlıklı nesiller inşa etmektir.”

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE

“Tekrar Darıca’da yaşayan tüm halkımızdan ricamız; maske kullanımı, sosyal mesafe, el hijyeni ve genel temizlik kurallarına uyulmalı, gerekmedikçe sokağa çıkılmamalı, kalabalık ortamlardan uzak durulmalı, işyerlerinde çalışanların kişisel koruyucu ekipmanlar kullanmalı, Kurban Bayramı öncesinde kendileri ve sevdikleri için ihtiyaç duyulan tedbirleri şimdiden almalı ve Sağlık Bakanlığımızın talimatlarına riayet edilmelidir. Neşeli ve sağlıklı Bayramlar temennisi ile saygılarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner203

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33