Gelecek Darıca’da Murat Sarı seçilmiş başkan

Gelecek Partisi Darıca İlçe Teşkilatı 1. Olağan genel kurulunu yaptı. Kurucu ilçe başkanı olarak atanan Murat Sari seçilmiş başkan oldu.

Gelecek Darıca’da Murat Sarı seçilmiş başkan

Teşkilatlanma çalışmalarını hemen hemen tamamlayan Gelecek Partisi Kocaeli teşkilatı, Darıca kongresini de tamamladı. Darıca Zincirlikuyu Mahallesi, Tuzla Caddesindeki ilçe merkezinde gerçekleştirilen ve 15 gündem maddesinin karara bağlandığı genel kurulda 20 yönetim kurulu üyesi ile 55 il kongre delegesi belirlendi. Kongrede divan başkanlığına Eyüp Gençer, yardımcılıklarına Süleyman Aydınlık ile Çiğdem Cengiz seçildi. İl başkanı Ömer Faruk Başaran ile genel başkan yardımcısı Doğan Demir, başta olmak üzere il başkan yardımcıları, gençlik ve kadın kolları başkanları, ilçe başkanlarının tam kadro hazır bulunduğu genel kurulda bir konuşma yapan ilçe başkanı Murat Sari, “Ülkenin içerisinde bulunduğu durumdan çıkabilmesi için sorumluluk almam gerektiğine inandığım için Gelecek Partisi saflarında yer aldım. Bizleri bu göreve layık görenlere mahcup olmamak için var gücümüzle çalışacağız” dedi. İl başkanı Ömer Faruk Başaran da yaptığı açıklamada, “Bizler teşkilatlanmamızı hemen hemen tamamladık. Bugün itibariyle 6 ilçede kongrelerimizi tamamladık. 28 Ağustos 2020 Cuma günü il kongremizi de yapmış olacağız. Hep söylediğim gibi biz büyük sürpriz yapacağız. Her geçen gün büyüyen partimiz kongre süreçleri tamamlandıktan sonra sahada olacak ve yüzde altıları geçen oy oranımızı yüzde 15’lere taşıyacağız. Dürüst, temiz ve kaliteli siyaset için yola çıktık” dedi.

18 YIL SONRA HALA MAĞDUR EDEBİYATI YAPIYORLAR

Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir de yaptığı konuşmada, “18 yıldır ülkeyi yönetip hala mağdur edebiyatı yapıyorlar. Biz uğradığımız onca haksızlığa rağmen mağdur edebiyatı yapmıyoruz. Gelecek Partisi’nin içinde yer almadığı hiçbir ittifak iktidar olamaz. Bu nedenle diyorum ki ilk seçimde iktidarız. Bunlar akıllarını ve vicdanlarını kaybettiler. Arap kültürüyle bu ülkeyi yönetemezsiniz. Dış güçler diye bir şey yok. Ey Amerika, ey İsrail deyip BOP eş başkanlığı yapıyorsun. Toplumu böldünüz, ayrıştırdınız. Biz birleştirmek, haksızlıkları, hukuksuzlukları ortadan kaldırmak için yola çıktık. Devleti daha fazla babanızın çiftliği gibi yönetmenize izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33