Derince’de öğrenciler için yarışma zamanı

Derince Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği yarışmaların startı veriliyor. İlkokul öğrencilerinin resim, ortaokul öğrencilerinin ise kompozisyon kategorilerinde katılacağı yarışmalara müracaatlar 18 Mayıs Pazartesi günü başlayacak

Derince’de öğrenciler için yarışma zamanı

Başvurular İnternet Üzerinden
Koronavirüs salgını dolayısıyla okullarından uzak kalan ve sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla zamanlarını evlerinde geçiren öğrenciler için Derince Belediyesi çok anlamlı bir etkinlik düzenliyor. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek yarışmalar Derince Belediyesi ve Derince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği içerisinde gerçekleşecek. Başvuruların sadece Derince Belediyesi’ne ait www.derince.bel.tr adresi üzerinden alınacağı yarışmalara müracaatlar 18 Mayıs tarihinde başlayacak ve 31 Mayıs’ta sona erecek. Jüri heyetinin yapacağı değerlendirmelerin ardından sonuçlar 5 Haziran’da ilan edilecek.

Birincilik Ödülü 1.000 TL
‘Evde Hayat’ temasıyla gerçekleşecek olan yarışmalarda ilkokul öğrencileri resim, ortaokul öğrencileri ise kompozisyon kategorilerinde yarışma fırsatı bulacak. Öğrencilerin, ‘evde hayat var, korona günleri ve hayallerim, biz bize yeteriz, aile değerleri, temizlik, birlik, millet bilinci ve iyilik’ konularını resmederek, kaleme alacakları yarışmalarda birinci olan eser sahipleri 1.000 TL ile ödüllendirilecek. İkincilerin 750 TL, üçüncülerin 500 TL ödül alacağı yarışmalarda her iki kategoride onar kişiye de mansiyon ödülü verilecek. Öğrenciler ve aileleri detaylı bilgilere www.derince.bel.tr  üzerinden şartnameyi okuyarak ulaşabilecek.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner202

banner9

banner12

banner20

banner33