Terör Propagandası Yapan Meclis Üyesi Gözaltında!

TSK'nın başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nın ardından Dilovası ilçesinde belediye meclisinin ikinci oturumunda yaptığı terör yanlısı açıklamaları nedeniyle Saadet Partili meclis üyesi M.D gözaltına alındı.

Terör Propagandası Yapan Meclis Üyesi Gözaltında!

Dilovası Belediyesi Ekim ayı toplantısı ikinci birleşiminde toplantının gündemi Barış Pınarı Harekatıydı. Gergin geçen toplantıda Saadet Partisi' nin HDP'li meclis üyesi Metin Dalgalı terör yanlısı skandal ifadelere imza attı. Dalgalı bu ifadeleri nedeniyle gözaltına alındı. 

Gözaltı sonrası yapılan açıklama şu şekilde;

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, 09.10.2019 günü Suriye'nin Kuzeyinde, Fırat Nehrinin doğusunda yuvalanmaya çalışan PKK/KCK- PYD/YPG terör örgütüne yönelik BARIŞ PINARI operasyonunu başlatmıştır.

Başlatılan operasyonu gölgeleyebilmek, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ülkemizi zor durumda bırakmak, kara propaganda yaparak örgütün talimat amaç ve faaliyetleri doğrultusunda müzahir kitleleri sokağa çekmek amacıyla faaliyet yürüten şahısların tespitine yönelik yapılan çalışmalarda;

Dilovası belediye başkanlığında Saadet Partisi meclis üyesi görevinde bulunan M.D isimli şahsın 10.10.2019 günü Dilovası Belediye binasında yapılan ekim ayı meclis toplantısının ikinci birleşiminde " Savaşın hiçbir şeye faydası olmadığı gibi kan,gözyaşı ve yıkımdan başka bir şey getirmez. Bugün Ortadoğu ve Rojava bölgesinde şu an gerçekleştirilen Savaş bu ülkeye ve coğrafyaya huzur getirmediği gibi barışta getirmeyecektir. Şu an yapılan savaş Habil ve Kabil arasındaki savaştır.Bu savaş doğru bir savaş değildir. Kardeşler arasındaki nifak tohumlarıdır.Bizim aramızdaki kardeşlik sözde bir kardeşliktir. Söz konusu Kürtler olunca Chp Mhp hepsi birleşiyor söz konusu mazlumlar olunca Zalimler birleşiyor. Şu anda da Zalimler birleşmiştir er ya da geç mazlumlar bunun neticesi ile özgürlüğüne kavuşacaktır" şeklinde konuşma yaptığının tespit edilmesi üzerine adı geçen şahıs Kocaeli C.Bassavcilindan alınan arama/gözaltı kararı gereği 11.10.2019 günü Dilovası ilçesindeki ikametinde gözaltına alınmıştır.

Bugün 00:01 TSİ

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33