En Zengin 100 Ailede Turizmden kimler var.?

Türkiye'nin En Zengin 100 Ailesi listesinde turizm sektöründen üç aile var. Bunlardan ikisi listeye ilk kez girdi girdi. İşte En Zengin 100 listesindeki turizmciler...

En Zengin 100 Ailede Turizmden kimler var.?

Türkiye'nin En Zengin 100 Ailesi listesinde turizm sektöründen üç aile var. Bunlardan ikisi listeye ilk kez girdi girdi. İşte En Zengin 100 listesindeki turizmciler...

Haftalık ekonomi dergisi Ekonomist geleneksel olarak 16 yıldır yaptığı  ‘Türkiye’nin En Zengin 100 Ailesi Araştırması” yayınlandı.

Listede turizm sektöründen üç isim var. Bunlardan ikisi listeye ilk kez girdi.

Türkiye’nin En Zengin 100 listesinde turizm sektöründen üç isim var.

Bunlardan ikisi listeye ilk kez girdi. En Zengin 100 listesine ilk kez giren turizmci ailelerden biri Barut biri de Güral ailesi. Listede bir de Fettah Tamince yer alıyor.

Tamince listenin 500-750 milyon dolar serveti olanlar grubunda, listenin  82. Sırasında yer alıyor

Barut ailesi 300-500 smilyon dolarn sszervetki olanlar sgrusbunda, 95. Sırada, Güral zaynı grupta 99. Sırada bulunuyor.

Araştırmada iki ailenin listeye girme nedeni olarak İş hacminde yurtdışı cirosu yüksek şirket olması gösteriliyor.Araştırmada turizmde yatırımı olanların listede daha yukarı çıktığı belirtiliyor.

Araştırmada listeye ilk kez girenler ile ilgili şöyle deniyor

Nafi Güral / NG Yönetim Kurulu Başkanı

Kütahya denince ilk akla gelen isimlerden biri olan NG Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, son yıllarda devreye aldığı yatırımlarla dikkatleri çekiyor. Geçen yılın başında Kütahya'da yeni seramik fabrikasını devreye alan grup, otelcilikte ise iddialı işlere imza attı. 1,1 milyar TL ciroya sahip olan NG Grubu, Sapanca'da ikinci otel yatırımını bitirmek üzere. Grup, Antalya Göynük'teki eski Phaselis Otei'i ve Bodrum'da daha küçük bir oteli de satın aldı. Otelcilikte yurtdışına da açılmayı planlayan grubun hızlı çıkışı Nafi Güral'ı zengini zenginler listemize taşıdı.

Ahmet Barut /Barut Grubu Yönetim Kurulu yesi

Barut Otelleri'nin sahibi Barut Ailesi 13 otele sahip. Bütün yatırımları turizm sektöründe olan grup en son otelini geçtiğimiz aylarda Fethiye'de açtı. 4 bin çalışan ve 10 bin yatak kapasitesiyle yılda 350 bine yakın turiste hizmet veren Barut Grubu'nun patronu olan Ahmet Barut, bu yıl listemize girmeyi başardı. Kendisini listemize taşıyan en önemli unsur turizm sektöründe yaşanan büyüme oldu. 

Türkiye'nin En Zengin 100 kişi /ailesi


04-11-2019 12:00

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 09:07

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner203

banner8

banner11

banner21

banner34

banner202

banner9

banner12

banner20

banner33