Kocaeli'nde yaz lastiği satışları 3 kat arttı

Hem yaz aylarının gelmesi hem de hafta sonuyla birleşen uzun bayram tatili, otomobil lastiği ve otomobil bakım ürünlerinin satışını artırdı.

Kocaeli'nde yaz lastiği satışları 3 kat arttı

Hem yaz aylarının gelmesi hem de hafta sonuyla birleşen uzun bayram tatili, otomobil lastiği ve otomobil bakım ürünlerinin satışını artırdı. Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'un verilerine göre, bu yıl Ramazan Bayramı öncesine denk gelen mayıs ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla Kocaeli'nde otomobil lastiği satışları 3 kat arttı.
 
Bayram tatiline otomobilleriyle çıkacak olanlar hazırlıklarını tamamladı. Yaz lastiği uygulamasının başlamasıyla birlikte hafta sonuyla birlikte 9 güne ulaşan uzun bayram tatili de otomobil lastiği ve otomobil bakımı ürünlerinin satışlarını yükseltti.
 
Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'un paylaştığı verilere göre, Kocaeli'nde mayıs ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla otomobil yıkama ekipmanlarının satışları 4 kat artarken, otomobil lastiğinde de 3 kat artış yaşandı. Otomobil temizlik ürünlerinin satışları ise 2 kat artış gösterdi.   
 
“Güvenli ve konforlu bir seyahat için hazırlıklar tamam”
Satışlarda yaşanan artışı değerlendiren GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin, “9 günlük Ramazan Bayramı öncesinde tüketicilerin hazırlıklarını tamamladıklarını görüyoruz. Kendi araçlarıyla tatile çıkacak olanlar, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edebilmek için otomobil temizlik ekipmanları ve ürünleriyle birlikte yaz lastiklerine ilgi gösterdi” dedi. Elçin, ayrıca 1 Nisan'da uygulanmaya başlayan yaz lastiği uygulamasının da otomobil lastiği satışlarına etki ettiğini belirtti.
 
Yaz lastiği alırken dikkat edin
Otomobil lastiklerinin sürüş deneyimi için önemine değinen Elçin, yaz lastiklerinin yüksek performans lastiği olarak da bilindiğini söyledi. Elçin, ayrıca yaz lastiği seçerken yaşanılan bölgenin iklimine ve otomobillerin üreticileri tarafından önerilen ebatlara dikkat edilmesi gerektiğini aktardı.
 

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63

banner8

banner11

banner21

banner34

banner85

banner9

banner12

banner20

banner33