banner223

"600 Pazarcı Esnafı dar alana sıkıştı"

Gebze Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ziyaettin Erat, sabit pazarlara taşınmadan dolayı meydana gelen bazı sıkıntılarını Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz'e aktarma fırsatını buldu.

"600 Pazarcı Esnafı dar alana sıkıştı"

Gebze Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ziyaettin Erat, sabit pazarlara taşınmadan dolayı meydana gelen bazı sıkıntılarını Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz'e aktarma fırsatını buldu. Cuma Pazarı'nı gezen Başkan'a buradaki bazı fiziki sıkıntalırını anlatan Başkan Ziyaettin Erat, Başkan Büyükgöz'den bu konuda soruunuun çöözümü için söz aaldıklarını da ifade etti.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Gebze Mevlana mahallesinde yer alan Mevelana Kapalı Cuma Pazarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı Selamet Günerile burada incelemelerde bulunan Başkan Büyükgöz'e, Gebze Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ziyaettin Erat da eşlik etti. Pazarcılar Odası Başkanı Erat, Başkan Büyükgöz'e sabit pazarlara taşınmadan mütevelliit meydana gelen bazı sıkıntıların olduğunu anlattı.

600 PAZARCI ESNAFI DAR ALANDA SIKIŞTI

Gebze Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ziyaettin Erat, YÜKSEL ERCAN MEDYA GRUP'a yaptığı açıklamada, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz'e hangi sıkıntılarını dile getirdiklerini anlattı. Pazarcılar Odası Başkanı Ziyaettin Erat: " Geçtiğimiz yıl pazarlar Mevlana'daki bu yeree taşındı. pazar alanı kapalı vee modern ancak fiziki olarak bütün pazarcı esnafına cevap veremiyor. Eski Cuma Pazarı'ndan buraya yaklaşık 400 pazarcı arkadaşımız geldi, Gaziler'deki Cuma pazarından da 200 pazarcı esnaf arkadaşımız geldi, toplam 600 esnaf kardeşimiz burada dar alanda sıkıştı. müşteri ile pazarcı esnafını almıyor burası çok darlaştı. bu hususları Sayın Belediye Başkanımıza aaktardık. Sağolsun Başkanımız bu konuya duyarlı yaklaştı ve bunuun çözümü için gerekli girişimleri yapacakalarını söyledi" dedi.

Pazarcılar Başkanı Erat'tan Mevlana Kapalı Pazar hakkında bilgi alan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz de , Pazarcılar Odası Başkanı Ziyaettin Erat’tan pazarcıların taleplerini aldı. Başkan Büyükgöz kapalı pazar yerlerinin en iyi şekilde kullanılması hem pazarcı esnafının hem de vatandaşın en iyi şekilde istifade etmesi için düzenlemeler yapılacağını ifade etti.

Haber düzenleme: YILMAZ IŞIK / FOTOĞRAFLAR: Gebze Belediyesi Basın-Yayın Bürosu

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 14:21

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner217

banner8

banner11

banner21

banner34

banner202

banner9

banner12

banner20

banner33