banner188

Başkan Büyükgöz İstihdam Buluşmasına Katıldı

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İş-kur işbirliğinde Gebze Kültür Merkezi’nde düzenlenen İş Arayan Engelliler ve İş Veren Firmalar buluşmasına katıldı. Başkan Büyükgöz, “Belediye olarak istihdam masası oluşturduk. 1200 civarında kardeşimize iş bulmalarında yardımcı olduk” dedi.

Başkan Büyükgöz İstihdam Buluşmasına Katıldı

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İş-kur işbirliğinde Gebze Kültür Merkezi’nde düzenlenen İş Arayan Engelliler ve İş Veren Firmalar buluşmasına katıldı. Programa Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, GTO Başkanı Nail Çiler, İş-kur Şube Müdürü Nurullah Karataş ve vatandaşlar katıldı. Programda kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Davete icabet eden, iş arayan ve iş veren herkese hoş geldiniz diyorum. Gönlümüze engel koymazsak engel diye bir şey yok. İş kur ocak ayında 190 engelli kardeşimizi iş sahibi yapma başarısını göstermiş.

SANAYİNİN BAŞKENTİ GEBZE

Belli bir alt yapı var. İşverenin temel amacı üretim. Bundan elde edilen katma değerle çalışanlara ücret aktarımı yapmak. Almadan vermek Allah’a mahsus. Biz de önce üreteceğiz ondan sonrada pay alacağız. Bir alan üzerinde kendimizi geliştirmeli ve uzmanlaşmalıyız. Vasıflı olmalıyız. Belediye olarak istihdam masası oluşturduk. 1200 civarında kardeşimize iş bulmalarında yardımcı olduk. Sanayinin başkenti olan Gebze’mizde bu çabamızı, katkımızı sürdüreceğiz. KO-MEK ve GESMEK çatısı altında açılan meslek edindirme kurslarımızı da sürdürüyoruz.

MESLEK KURSLARI SÜRÜYOR

Bir meslek veya bir vasıf edinmek isteyen kardeşlerimize bu kurumlarımızın kapısı her zaman ardına kadar açık. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Hayırlı günler” dedi. Başkan Büyükgöz’ün ardından kürsüye gelen Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, “Kıymetli katılımcıları en kalbi duygularımla selamlıyorum. Kariyer buluşması toplantımız hayırlı olsun diyorum. Kariyer günü diyoruz. Kariyer demek, bir meslekte bilgi ve tecrübe sahibi olmak demek.

EL ELE VEREREK ÇÖZECEĞİZ

Gebze birçok ilden fazla ekonomik gücü olan, araştırma gücü olan güçlü bir ilçe. El ele verdiğimiz zaman çözemeyeceğimiz bir sorun yok. Yeter ki istekli olalım. İstihdam desteğini işveren ve iş arayan kardeşlerimizle birlikte çözeceğimize inanıyorum. Programın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı. Açılış konuşmalarının ardından iş veren temsilcileri ve iş arayan katılımcılar belirlenen program dahilinde istişarede bulundu.


--

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33