banner219

EMEP 1 Mayıs’ta İzmit ve Gebze’de

EMEP İl Başkanı Arzu Erkan 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi yaptığı açıklamada, “İzmit’te saat 10.00’da Doğu Kışla Parkı’nda (Kapalı Pazar Alanı) buluşuyoruz. Gebze’de ise 16.00’da Trafo Meydanı’nda toplanacağız” diye konuştu

EMEP 1 Mayıs’ta İzmit ve Gebze’de

EMEP İl Başkanı Arzu Erkan 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi yaptığı açıklamada, “İzmit’te saat 10.00’da Doğu Kışla Parkı’nda (Kapalı Pazar Alanı) buluşuyoruz. Gebze’de ise 16.00’da Trafo Meydanı’nda toplanacağız” diye konuştu.

Emek Partisi(EMEP) İl Başkanı Arzu Erkan 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi partisinin il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında bilgilendirmelerde bulundu. Erkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İşçi sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs geldi çattı. Bu yıl 1 Mayıs’a işçi sınıfı yine yoğun saldırıları göğüsleyerek giriyor. İşçi ve emekçilerin hayatı her geçen gün daha da zorlaşıyor. Her şeye zam geliyor. Geçen sene yaptığımız haftalık pazar alışverişinin yarısını yapamaz olduk, boğazımızdan kıstık. Vergiler artıyor, faturalar katlanıyor. Market harcamaları baş edilemez oldu. İşçiler, yoksullar çocuklarına meyve yediremez hale getirildi. Bu atmosferde ve 31 Mart yerel seçimlerinin ardından gerçekleşecek 1 Mayıs kutlamaları, daha kitlesel ve güçlü geçeceğe benziyor.

‘KIDEM TAZMİNATI İÇİN ALANLARA’

Hükümetin reform adı altında ‘karşı reformlar’la gündeme getirdiği, sömürüyü ve baskıları yoğunlaştıran yeni politikalar emekçileri her geçen gün daha yaşanmaz bir çalışma hayatına zorluyor. Emeğinin karşılığını alamayan işçilerin yine, yeniden, kazanılmış hakkı olan Kıdem Tazminatına göz dikildiğinin farkındayız. Kıdem Tazminatı emekçilerin yaşam güvencesidir, son kalesidir. Emekçiler Kıdem Tazminatına sahip çıkmak için, kazanılmış hakkını kaybetmemek için alanları doldurmalıdır.

‘EYT’LİLERİN MÜCADELESİNİN YANINDAYIZ’

Toplumun önemli bir kesimini doğrudan ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunu, siyasi iktidarın çözümden uzak olmasıyla adeta krize dönüşmüş durumda. Emeklilik yaşını kademeli olarak arttırarak adeta ‘mezarda emeklilik’ uygulamasını hayata geçiren iktidar, bu krizin sorumlusudur. 1 Mayıs’ta talepleriyle alanda olacak olan EYT’lilerin verdikleri mücadelenin her zaman yanındayız.

‘KADINA YÖNELİK ŞİDDET, ÇOCUK İSTİSMASI BİTMİYOR!’

Kadın cinayetleri, tecavüz, çocuk istismarı… Yeterli önlemler alınmadığı için her geçen gün yeni bir haberle irkiliyoruz. Neredeyse her iki günde bir 'kadını dövmenin inceliğini' anlatanları dinliyoruz. 5 yaşındaki çocuğun sokakta ebeveyni olmadan ne işinin olduğu soranlara hiç çocukluğunu yaşamamışlar gibi şaşkınlıkla bakıyoruz. Hükümet ise bunlarla mücadele etmeyi değil idam, hadım gibi sonuç alınmayacağı defalarca denenmiş yöntemleri tartıştırarak tepkileri dindirmeye çalışıyor. Ama saldırılar bitmiyor. Öte yandan işçi kadınların soruları iki kat daha ağır. 1 Mayıs işte bu sorunları haykırmak için büyük bir fırsat.

‘İZMİT VE GEBZE’DE YER ALACAĞIZ’

Emek Partisi olarak; insanca yaşam, barış ve güvenli bir gelecek için 1 Mayıs meydanlarında birleşelim diyoruz. Krizi kabul etmemek, faturasını patronlara ödetmek için haydi alanlara diyoruz. Türk, Kürt, Arap bütün milliyetlerden işçi ve emekçilerin 1 Mayıs’ta taleplerini daha gür şekilde haykırması için önünde bir engel yok. Bu yüzden 1 Mayıs günü önce İzmit’te Türk-İş’in yapacağı mitinge katılacak, ardından Gebze’de Genel Başkanımız Selma Gürkan’ın katılımıyla partimizin gerçekleştireceği mitingde alanları dolduracağız, işçi ve emekçilerle kol kola taleplerimizi haykıracağız. İzmit’te saat 10.00’da Doğu Kışla Parkı’nda (Kapalı Pazar Alanı) buluşuyoruz. Gebze’de ise 16.00’da Trafo Meydanı’nda toplanacağız.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner217

banner8

banner11

banner21

banner34

banner202

banner9

banner12

banner20

banner33