Eskiden geniş meydandı şimdi derin çukur oldu

ÖZEL HABER: Bir zamanlar Gebze Cumhuriyet Meydanı olarak Gebzelilere hizmet veren meydan yıllar sonra metro inşaatı için kazıldı.

Eskiden geniş meydandı şimdi derin çukur oldu

ÖZEL HABER: Bir zamanlar Gebze Cumhuriyet Meydanı olarak Gebzelilere hizmet veren meydan yıllar sonra metro inşaatı için kazıldı. Aylarca süren çalışma sonucu çektiğimiz son görüntüye göre meeydanın altıı adeta dev biir krater halini aldı. Burada çalışmakta olan İş makinaları dev kazıda adeta küçük bir oyuncak kadar gözüküyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Gebze’de start verilen Gebze-Darıca Metrosu için Gebze Cumhuriyet Meydanı aylaarca süren sondaj ve delme çaalışmalarıı sonucu meydan dev ber kratere dönüştü.

BİR ZAMANLAR MEYDANDI, ŞİMDİ DEV BİR ÇUKURA DÖNÜŞTÜ

Bir zamanlar Gebze Cumhuriyet Meydanı olarak Gebzelilere hizmet veren meydan yıllar sonra metro inşaatı için kazıldı. Aylarca süren çalışma sonucu çektiğimiz son görüntüye göre meydanın altıı adeta dev biir krater halini aldı. Burada çalışmakta olan İş makinaları iise dev kazıda adeta küçük bir oyuncak kadar gözüküyor. Yaklaşık 60 metreye kadar inildiği beliirtilen çalışmada metro iinşaatı devamı için bu noktadan tüünel kalıbı ile yer altından devam edileceğii öngörülüyor.

ÇALIŞMA BİRAZ SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

Son günlerde yerel seçimler safhasının ardından da evam ettiği ibelirtilen hummalı çalımanın biraz hafiflediği de gelen bilgiler arasında. Darıca'yı Gebze üzerinden GOSB'a bağlayacak olan ve Pelitli'de son bulacak olan projenin tamamalaanma süresi ise 5 yııl olaaraak öngörülüyor. ağustos 22018 tarihinde start verilen çalışmada Darıca ile Gebze arasıında Darıca Cumhuriiyet Meydanı, Gebze Cumhuriyet Meydanı, Issıkgööl caddesi üzerinde Gebze Belediye Garajı ve Yeniikent mahallesinde Miigros arkasıındaki noktalarda projenin yeraltına dalış noktaları olarak belirlenmiş ve çalışmalar başlanmış durumda.

YILMAZ IŞIK

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner217

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33