Gebze'de Sabit Pazar yerini parsellemişler!

Gebze Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Erhan Bölük, Cumhuriyet mahallesinde bulunan ve daha önce sabit pazar olarak ayrılan kamusal alanın önceki yönetimce 2017 yılında parsellenerek satışa sunulduğunu belirterek buna isyan ettiğini cöyledi. İşte Bölük'ün bu konudaki tespiti ve sözleri şöyle:

Gebze'de Sabit Pazar yerini parsellemişler!

Gebze Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Erhan Bölük, Cumhuriyet mahallesinde bulunan ve daha önce sabit pazar olarak ayrılan kamusal alanın önceki yönetimce 2017 yılında parsellenerek satışa sunulduğunu belirterek buna isyan ettiğini söyledi. İşte Bölük'ün bu konudaki tespiti ve sözleri şöyle:

ARTIK YETER

"Bu harita da bulunan yer gebze Cumhuriyet mahallesi Bilge ilköğretim okulunun yanında bulunan yeşil alan sabit Pazar, spor kompleksi ve kreş gibi toplum yararına kulanılması gereken tek boş alan kalmıştı burayıda parseleyip birilerine vermiş Gebze Belediyesi bu gün yeni öğrenmiş bulunmaktayım. Beylikbağı sabit halk Pazar’ı olacak bu yeri geri almak için lütfen destek istiyorum sizlerden. Yeter artık her yeri sattılar burayı geri alalım bu parselasyon iptal edilene kadar bu durumu protesto etmek için herkes elinden geleni yapmalı. Özelikle sivil toplum önderleri sevgili basınımız susmayın muhtarlarım bu duruma tepki koydu onlarında bilgisi yokmuş daha önceden 2017 yılında Gebze belediyesi bu yeri parsellemiş bunun iptalini mutlaka yaptırmamız gerek kamu oyununun takdirine sunarım saygılarımla.

Gebze CHP meclis üyesi Erhan Bölük"

ESKİ MECLİS ÜYESİ BOSTAN ESKİ MECLİS ÜYELERİNE İŞARET ETTİ

Bu konuya cevaben  Gebze Belediyesi Eski Meclis Üyesi Fahrettin Bostan şu görüşü belirtti: "Sayın meclis üyem 2017 yılında parsellenmiş olan bu yerden o gün CHP  imar komisyonunda hangi arkadaşınız varsa onun bu parselasyondan haberi mutlaka vardır neden itiraz etmemişler bunu mutlaka araştırmalısınız grup sözcünüz Avukat Saide hanımla bu konuyu görüşmelisiniz saygılar kolay gelsin!"

Bazı vatandaşlar da yerin kurtarılması için imza kampanyası toplanması için harekete geçilmesi gerektiğini ifade ettiler..

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 14:12

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33