Bursa Büyükşehir Belediyesi yangında hasar gören AVM'deki tadilatı tamamladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi yangında hasar gören AVM'deki tadilatı tamamladı

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kayhan Mahallesi'nde 13 Aralık 2020'de çıkan yangında 90 işletmenin büyük çapta zarar gördüğü alışveriş merkezindeki (AVM) esnafın yaralarını sardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın talimatı üzerine harekete geçen Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, yangında elektrik altyapısı büyük zarar gören binada hummalı bir çalışma başlattı.

Ana pano, tali pano besleme kabloları, jeneratör besleme kablosu, mekanik havalandırmaya giden kablolar, dükkanların besleme kabloları yenilendi. Tekrar böyle bir sorun yaşanmaması için yangının çıkış noktası olan depoya yangın alarm sistemi kuruldu. Elektrikle ilgili testlerin devam ettiği binada hafta başında normal çalışma sistemine geçilmesi planlanıyor.

Yangın zararının giderilmesi noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli her türlü desteği verdiklerini belirten Aktaş, şunları kaydetti:

"Olayın hemen ardından ilgili bürokratlarımla gelip incelemelerde bulunmuştum. Pandemi nedeniyle ticarette zaten doğal bir olumsuzluk yaşanıyor. Hükümetin çıkardığı destekleyici paketlerle yaşanan bu negatifliğin bir nebze olsun azaltmaya çalışıyoruz. Böyle bir dönemde kendi esnafımızı kaderine terk edemezdik. Çalışmalarımızı tamamladık. Olayda can kaybı olmaması tek temennimiz. Bundan sonra bu tür olayların yaşanmaması da en büyük dileğimiz. Esnafımızı hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner33