banner288

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gürkan mesajında, İstiklal Marşı'nın Türk milletinin vatan sevgisini ve bağımsızlığa olan aşkını en güzel şekilde anlattığını belirtti.

Türk milletinin, İstiklal Marşı'nı 100 yıldır aynı inanç, heyecan ve coşkuyla söylediğini ifade eden Gürkan, şunları kaydetti:

"Bugün, ömrünü vatanına ve milletine adamış olan istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, yüce Türk milletinin bağımsızlık ve kutsal değerler uğruna verdiği mücadeleyi destansı bir şekilde anlattığı İstiklal Marşı'mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yılını büyük bir onur ve gurur ile kutluyoruz.

Yurdun dört bir tarafı işgal altındayken Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşı'mız, milli mücadele ruhunu, vatan sevgisini, Türk milletinin bağımsızlığa verdiği önemi ve tutkuyu en güzel şekilde yansıtmaktadır. Büyük Türk milleti, Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde adeta küllerinden yeniden doğarak, ülkesi, milleti ve bağımsızlığı için yaşlısıyla genciyle, kadınıyla çocuğuyla canını hiçe sayarak mücadele etmiştir.

Mehmet Akif Ersoy'un da deyişiyle, 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın' diyerek, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla başta bize bu toprakları vatan yapan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve şehitlerimizi minnet, rahmet, sevgi ve şükranla anıyorum."

- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İriş'in mesajı

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş de mesaj yayımlayarak, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nü kutladı.

İriş mesajında, Mehmet Akif Ersoy'un istiklal harbinde Türk milletinin gür sesi olduğunu belirtti.

İstiklal ve bağımsızlığın önem ve kıymetinin idrak edilmesi gerektiğini ifade eden İriş, şunları kaydetti:

"Devlet millet kaynaşmasını en güzel şekilde sağlamalıyız. Cumhurbaşkanından muhtara, müsteşardan maiyet memuruna kadar, halkın idaresinde kamu yönetiminde bulunanlar başta olmak üzere millet olarak 'Halkı yaşat ki devlet yaşasın' ifadesindeki gerçeği en güzel şekilde anlamalıyız. Bu yıl dönümü vesilesiyle İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy'a ve tüm şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet dileriz."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner34

banner9

banner12

banner33