Kartal'da balık tezgahları denetlendi

Kartal'da balık tezgahları denetlendi

İSTANBUL (AA) - Kartal'da, denizlerde balık çeşitliliğinin tehlikeye düşmesini önlemek ve satışa sunulan balıkların halk sağlığı açısından uygun olup olmadığını incelemek amacıyla balık tezgahlarında denetim yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ilçedeki semt pazarlarında gerçekleştirilen denetimlerde, Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, satışa sunulan balıkların tazeliğini, büyüklüklerini ve halk sağlığı açısından uygunluğu ile fiyat etiketlerini kontrol etti.

Denetimlerde satışa çıkarılan balık çeşitleri yasaların izin verdiği boyutlara göre ölçülürken, tezgah sahipleri de halk sağlığını etkileyecek olumsuzluklara meydan verilmemesi, genel temizlik kurallarına riayet edilmesi ve vatandaşların huzurunu bozmayacak şekilde satış yapılması hususunda bilgilendirildi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, denizlerdeki balık çeşitliliğini korumanın, gelecek nesiller ve ekolojik denge için önemli olduğunu belirterek, "Kış aylarında pek çok balık çeşidi tezgahlara, oradan da sofralarımıza geliyor. Komşularımızın, alışverişlerinde taze ürünler seçmelerinin ve balıkların boyutlarına dikkat etmelerinin hem kendi sağlıkları hem de denizlerimizdeki balık çeşitliliğini korumak anlamında önemli olduğunu hatırlatmak isterim." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner33