Tuzla'dan, Hatay'da yaşayan Suriyeli savaş mağdurlarına gıda yardımı

Tuzla'dan, Hatay'da yaşayan Suriyeli savaş mağdurlarına gıda yardımı

İSTANBUL (AA) - Tuzla Belediyesi, Türk Kızılay Tuzla Şubesi ve HAYAD Derneğinin iş birliğiyle Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki Kaletepe ve Torun mahallelerinde çadırda yaşayan savaş mağduru Suriyelilere gıda kolisi ve giyecek yardımında bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Tuzla Belediyesi adına dağıtımları Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Kömekçi, Tuzla Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Metin, HAYAD Dernek Başkanı Rahmi Vardı ve çok sayıda gönüllü gerçekleştirdi.

Ayrıca Tuzla Belediyesinin destekleri ile yapılan ve içerisinde, Suriye’de yaşanan savaş nedeniyle ailelerini kaybeden çocukların yaşadığı yetimhanede de çocuklara yiyecek dağıtımı yapıldı.

Yardımların dağıtıldığı sırada görüntülü arama gerçekleştiren Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, şunları söyledi:

''Orada bulunmayı çok isterdim. Orada bir defa emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Gerçekten yüreklerin burkulduğu ama yardımları ile beraber bazen insanların eksiklerini tamamlayarak mutluluğa ulaştığı bir nokta. Siz sıfır noktasında olduğunu söylüyorsunuz ama bence sizler zirvedesiniz. Rabbim öncelikle dünyanın en güzel fiili olan yardım etmeyi başaran bütün kardeşlerimden razı olsun. Kızılay’ımızdan yardımsever vatandaşlarımızdan, yardımsever iş adamlarımızdan, emeği geçen herkesten, oradaki HAYAD Derneği’nin oradaki yaptıklarından ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bu iş gönül işidir. Bu imece ile halledilir. Hep beraber, millet olarak bize yakışanı yapıyoruz. Rabbim İnşallah en kısa zamanda o zulümden kurtulur kardeşlerimiz.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner34

banner9

banner12

banner33