banner269

Necmi Özdemir: Rektör Danışmanı Değilim

Akıllı Şehirler konusu ile ilgili İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile beraber yaptığı görüşme sonrası "Rektör Hülagü’den ilginç hamle… Kendi gidemedi danışmanını Hürriyet’e gönderdi!” haberi üzerine bir açıklama yapan Necmi Özdemir "Rektör danışmanı değilim" dedi

Necmi Özdemir: Rektör Danışmanı Değilim

Necmi Özdemir'in Basın Bildirisi Şu şekilde:

BASIN BİLDİRİSİ

Kocaelikoz adlı internet sitesinde 11 Ocak 2021 tarihinde yayınlanan 60610070 ID’li “Rektör Hülagü’den ilginç hamle… Kendi gidemedi danışmanını Hürriyet’e gönderdi!” adlı kimin tarafından yazıldığı belli olmayan içerikte adıma bahsedilen “danışman” sıfatı gerçeği yansıtmamaktadır.

2018 yılından beri yazarı olduğum OGÜNhaber internet sitesinde yazmış olduğum yangın, enerji ve akıllı şehirler konulu yazı dizileri kapsamında bilgi toplama ve fikir verme adına 3 yılda farklı zamanlarda toplamda 247 tane içerisinde büyükşehir belediyeleri de bulunan farklı kişi, kurum ve kuruluş gezerek değerlendirmelerde bulundum.

Bu sayı göz önüne alındığında bu denli araştırma ve gezi yaparak yazı yayınlayan Cumhuriyet tarihindeki ilk ve tek akademisyenim.

İçerisinde 81 ilin belediyeleri ve kuruluşları bulunan bu gezilerde hiçbir siyasi farklılık göstermeden her tür fikri savunan kişi ve kurumlarla kendi alanım ve bahsettiğim konular ile ilgili görüşmeler yaptım.

Farklı bir algı yaratmak adına yayınlanan içerikte bahsedilen görüşmem Akıllı Şehirler konusu için görüştüğüm 57. Belediye’dir.

Danışman konusuna gelecek olursak Rektör beyin atandığı dönemin ilk 2 yılı kendisine danışmanlık yaptım. Ancak son 4 yıldır danışmanlık yapmamaktayım. Doğal olarak yazdığım yazılar ve yaptığım görüşmeler hiçbir siyasi amaç taşımadığı gibi rektörün de bilgisi dahilinde değildir.

Bahsettiğim tüm yazı dizileri ve görüşmeler ilgili haber sitesinin arşivinde mevcuttur. Yayınlanan bu içerik ile ilgili gerekli tüm yasal yollara başvurma hakkımın olduğunu da belirtmek isterim.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı CBS Genel Müdürlüğü, Akıllı Şehirler konusunda 30 başlıklı Eğitim setleri hazırlanmaktadır. Akıllı Şehirler de Afet ve Acil durum yönetimi başlığı ile ilgili hazırlık işi tarafıma verilmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde 15-16 Ocak 2020’de Türkiye Belediyeler Birliğince organize edilen AKILLI ŞEHİRLER ve BELEDİYELER etkinliğini ben ve öğrencilerim TBB adına kitaplaştırdık.

Haber, hiçbir açıdan gerçeği yansıtmamaktadır.

KAMUOYUNA ARZ EDERİM.

SAYGILARIMLA

Necmi ÖZDEMİR
Dr.Öğ.Üyesi

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 19:33

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner246

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33