Akar'dan, Köşker'e: 23 Milyon 700 Bin Tl ile kimleri ağırladın.?

Akar, Gebze Belediyesi faaliyet raporlarındaki Adnan Köşker'in son 5 yıllık dönemde temsil ve ağırlama giderlerinin 2014- 2019 yılları arasında toplam 23 Milyon 700 Bin TL’nin üstünde olduğunu söyleyerek dönemin başkanı Köşker'e " 5 yılda 23 Milyon 700 bin lira harcayarak kimleri ağırladın" diye sordu

Akar'dan, Köşker'e:  23 Milyon 700 Bin Tl ile kimleri ağırladın.?

CHP Kocaeli milletvekili Haydar Akar açıklamasında Gebze Belediyesinin faaliyet raporundaki rakamlar ile kendisine verilen yanıttaki rakamların çelişkili olduğuna dikkat çekerek, daha Belediye ne harcadığını ne yaptığını bilmiyor, bu kadar israfın savurganlığın nasıl olduğu da bu şekilde ortaya çıkıyor dedi. Akar, Gebze Belediyesi faaliyet raporlarındaki temsil ve ağırlama giderlerinin 2014- 2019 yılları arasında toplam 23 Milyon 700 Bin TL’nin üstünde olduğunu ancak Gebze Belediyesinin kendisine vermiş olduğu cevapta bu giderlerin toplam 9 Milyon TL olarak belirtildiğini söyledi.

NE AĞIRLADINIZ BÖYLE

Gebze Belediyesinin kendisine verdiği cevabın faaliyet raporlarındaki rakamlarla çelişkili ve yanıltıcı olduğunun altını çizen Akar, bakıyoruz Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 yılları arasında Temsil ve Ağırlama giderleri olarak 5.5 Milyon TL ödenek ayırırken 3,75 Milyon TL’sini kullanmış ancak diğer taraftan Gebze Belediyesi faaliyet raporlarındaki rakamla 23 Milyon 750 Bin TL, bana yazılı olarak vermiş olduğu cevabında ise 9 Milyon TL harcama yapmış.

YENİ BAŞKAN RAPORLARDAN MI HABERSİZ

Haydar Akar açıklamasında, "Şimdi sormak gerekiyor hangi organizasyonları yaptınız, bu paraları nereye harcadınız? Ve nedense Belediyelerle ilgili yaptığımız her sorgulama ve araştırma da İlçelerde Gebze Belediyesi ön plana çıkıyor. En borçlu İlçe Belediyesi, en fazla araç kiralaması yapan, gayrimenkul satıp 76 Milyon TL gelir elde eden, şimdi de temsil ve ağırlama giderleri ile yine rakipsiz yine batık bir Belediye ortaya çıkıyor. Bu rakamları ve ortaya çıkan tabloyu bugün paylaşıyoruz ve Gebzeli vatandaşların nasıl yıllarının heba edildiğini görmelerini istiyoruz. Yeni Başkanın da neler yapacağını yakından takip edeceğiz." dedi.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33