Hükümlü ve Tutuklulara Kar Payı Dağıtımına Başlandı

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, üretime katkı sağlayan hükümlü ve tutuklulara ekonomik katkı sağlamak ve motivasyonlarını artırmak amacıyla kar payı dağıtımı yapıldığı belirtildi.

Hükümlü ve Tutuklulara Kar Payı Dağıtımına Başlandı

Açıklamada, “Ceza infaz kurumlarında bulunan ve işyurdu faaliyetlerine katılmak suretiyle üretime katkı sağlayan hükümlü ve tutuklulara, çeşitli unvanlardaki serbest işçilere, işyurdu faaliyetlerinde mesaisinden istifade edilen diğer genel bütçe personeline, ekonomik katkı sağlamak ve çalışanların motivasyonlarını artırarak daha verimli çalışmaya teşvik etmek amacıyla kar payı dağıtımı yapılmaktadır” denildi.
Bakanlığın internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Bu kapsamda; işyurdunun yıllık kâr marjı ve çalışan personelin işyurdundaki görevlerinin önem ve güçlüğü dikkate alınarak, İşyurtları Kurumu Yüksek Kurulunca belirlenmiş puanlama sistemine göre 2018 mali yılı için tespit edilen kar payı tutarlarının ödenmesi, İşyurtları Kurumu Yüksek Kurulunun 07/08/2019 tarihli ve 2019/31 sayılı kararıyla uygun görülmüş olup, bu tarih itibariyle dağıtımı yapılmaya başlanmıştır. Yine bu kapsamda; 2018 mali yıl için Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüklerinde üretime katkı sağlayan toplam 71.975 kişiye kar payı dağıtımı yapılacaktır. Bu sayının 59.150 kişisini hükümlü ve tutuklular oluşturmakta ve bu da toplam kar payından faydalanan kişi sayınının %82’sine tekabül etmektedir”

BSHA

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63

banner8

banner11

banner21

banner34

banner85

banner9

banner12

banner20

banner33