KOTO üyesi marketçilerden ‘corona ve stok’ açıklaması: Panik yapmayın! Ürün çok ve zam yok!

Fırın, Pastane ve Marketler Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 9. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısında ‘coronavirüs’ vakasını gündeme alarak Kocaeli halkının gönlünü ferahlatacak bir açıklama yaptı; “Panik yapmayın, marketlerimizde ürün çok ve zam yok!”

KOTO üyesi marketçilerden ‘corona ve stok’ açıklaması: Panik yapmayın! Ürün çok ve zam yok!

Kocaeli Ticaret Odası 9. Meslek Komitesi, aylık olağan toplantısında, ülkemizde de görülen coronavirüs vakasını ve gıda sektörüne yönelik oluşturulan panik havasını gündeme aldı. Konu ile ilgili ortak açıklama yapan KOTO 9. Meslek Komitesi, market ürünleri satış ve tedarikinde herhangi bir aksaklık olmadığını açıklayarak, vatandaşlara ‘Panik yapmayın. Ürün çok ve zam yok! Panik havası suni zamları körüklüyor” çağrısı yaptı.

‘SUNİ FİYAT ARTIŞLARINA SEBEP OLUYOR’

Konu ile ilgili komiteden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Coronavirüs vakasının ülkemizde de görülmesinin ardından, vatandaşlarımızın tedirgin olduğunu ve marketlerde hareketlilik yaşandığını gözlemlemekteyiz. KOTO üyesi gıda toptancıları ve marketçiler olarak açıkça ifade ediyoruz ki, ilimizde ürün stokları yeterli seviyededir ve zam yapılmamıştır. Panik havasına ve ihtiyaç fazlası stoklu alışveriş yapılmasını gerektirecek bir durum yoktur. Bu tedirginlik, bazı fırsatçılara yaramakta ve suni fiyat artışlarına sebep olmaktadır. Tüm vatandaşlarımızdan devletimizin açıkladığı tedbirlere riayet etmesini ve sükunetle süreci takip etmelerini rica ediyoruz.”  

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33