Türk Ocakları, Kırım Sürgününü unutmadı

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi, 1944 yılında Kırım’da yaşanan sürgünü ve soykımı anarak, “Yüce Türk milletini yok etme düşüncesi tarihin hiçbir döneminde azalmamıştır” denildi.

Türk Ocakları, Kırım Sürgününü unutmadı

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi, 1944 yılında Kırım’da yaşanan sürgünü ve soykımı anarak, “Yüce Türk milletini yok etme düşüncesi tarihin hiçbir döneminde azalmamıştır” denildi.

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir tarafından yapılan açıklamada, “Allah‘ın dinine ve insanlığa hizmeti ülkü edinen necip Türk Milletine var olduğu günden beri , insanlık dışı saldırılar ve soy kırım girişimleri hiç eksik olmamıştır” dedi.

HATIRLAMAK İSTEMEDİĞİMİZ ACILAR

1944 yılında yaşanan soykırıma dikkat çeken Demir, “Kırım’da, Ahıska’da , Balkanlar’da , Özbekistan’da , Suriye’de , Irak’ta , Azerbaycan’da ve Doğu Türkistan’da yaşayan ırkımız, hatırlamak bile istemediği pek çok acıya sahip olmasına rağmen , şerefli tarihi ile savaş meydanında dahi asaletli davranışları ile hatırlanmaktadır” dedi.

TÜRK MERHAMETLİDİR

Açıklamalarına devam eden Yücel Alpay Demir, “Muhakkak yaratılan her canlı şerefli yaratılmıştır ancak; var oluşundaki şeref, haysiyet ve merhamet duygusunun sorumluluğunu her millet yüce Türk Milleti gibi sahiplenmemiş sürdürememiştir. Yüce Türk Milletinin savaşlarda emsallerine karşı gösterdiği merhamet maalesef düşmanlarımız tarafından savaş dışında Türk Milletinin kadın çoluk çocuk ve yaşlılarına dahi gösterilmemiştir.

KIRIM TÜRKLERİNE YAPILAN SOYKIRIMDIR
Türk Ocakları Kocaeli Şubesi olarak yaşadığı coğrafyanın onur timsali olan Kırım Türklerine 18 Mayıs 1944’de uygulanan insanlık dışı soykırımı ve insanlık dışı şartlarda mecbur edilen sürgünü lanetliyor şehit olanları rahmet minnet ve dua ile anıyoruz. Bu sürgün ve soykırımı gerçekleştiren Dönemin Sovyetler birliğini yani bu günkü adıyla Rusya’ yı yaptıkları insanlık dışı katliamlardan dolayı kınıyor ve lanetliyoruz.

İSLAM YERİNE TÜRK COĞRAFYASI
Yüce Türk Milleti ve Devletimiz bilmelidir ki, İslam dünyasının sorunlarına ve dünyada cereyan eden olaylara harcadığımız enerjiyi zamanı  ve parayı Türk soydaşlarımıza ve Turan coğrafyamıza harcarsak işte o zaman eski günlerimize geri döner, ancak o zaman İslam coğrafyasına adalet , huzur ve barış getirebiliriz. Bu duygu ve düşünceler ile Kırımın tekrar özgür ve bağımsız bir Türk Devleti olmasını arzu ettiğimizi belirtir, Türk Ocaklılar olarak Kırım Davasına bir Mustafa Abdül Cemil Kırımoğlu gibi sahip çıkacağımızın bilinmesini arzu ederiz” diyerek sonlandırdı.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner202

banner9

banner12

banner20

banner33