Kaymakamlık’ta Açık Kapı bürosu açıldı

Vatandaşa daha hızlı ve daha iyi hizmet vermek amacıyla İzmit ilçe kaymakamlığına Açık Kapı bürosu kuruldu.

Kaymakamlık’ta Açık Kapı bürosu açıldı

Vatandaşa daha hızlı ve daha iyi hizmet vermek amacıyla İzmit ilçe kaymakamlığına Açık Kapı bürosu kuruldu.

İzmit Kaymakamlığına ve bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılmasını temin etmek; Sunulan hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmak, talep ve beklentilerin analiz ve raporlamalarının yapılarak, oluşturulacak yeni yönetim politikalarına ve hizmet sunum tekniklerine esas olmak üzere anlamlı veriler haline getirilmesini sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığının talimatlarıyla İzmit İlçe Kaymakamlığına “ Açık Kapı Bürosu”  kuruldu. Büro bugün itibariyle faaliyete geçti. Aynı uygulama daha önce Kocaeli Valiliğinde hayata geçirilmişti.

RAHAT VE SORUNSUZ HAYAT

Konuyla ilgili ilçe kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Kamu kurum ve kuruluşlarının temel amacı güleryüz, iyi niyet ve insancıl yaklaşımlarla vatandaşların sorunlarının çözümünde onlara yardımcı olmak, onların mutlu, rahat ve sorunsuz bir hayat yaşamaları için içine düştükleri sıkıntı ve açmazları ortadan kaldırmak amacıyla işbirliği içinde çalışmaktır.

BAŞVURULARI BEKLEMEKTE

Bu amaçların gerçekleşmesi için sorunlarına çözüm bekleyen vatandaşların değişik yerlerdeki kurumlara gitmek suretiyle hem zaman kaybı yaşamamaları hem de sorunlarının tek elden, tek yerden ve ivedilikle çözümü için "Sorun varsa Çözüm Mutlaka Vardır" felsefesiyle AÇIK KAPI  vatandaşlarımızın başvurularını beklemektedir.

İNTERNET ÜZERİNDEN TIK

İzmit Kaymakamlığı açık kapı bürosuna ilişkin sorunu bulunan vatandaşlar sorunlarını çözüme kavuşturmak üzere doğrudan Kaymakamlığımız Açık Kapı Bürosuna gelerek başvurularını yapabilecekleri gibi internet üzerinden acikkapi.gov.tr adresini tıklayarak veya İzmit Kaymakamlığı resmi Web Sitesinden AÇIK KAPI linkini tıklayarak elektronik ortamda başvurularını yapabileceklerdir.  İzmitli hemşehrilerimize duyurulur”

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner216

banner9

banner12

banner20

banner33