banner269

Kartepe'de 5 Noktaya Ücretsiz Otopark

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatıyla İstasyon Mahallesi’nde araç yoğunluğunun sebep olduğu trafik keşmekeşinin azalması için 5 noktada yapılan otoparklar hizmete açıldı.

Kartepe'de 5 Noktaya Ücretsiz Otopark

Kartepe İstasyon Mahallesi’nde ki trafik yoğunluğu ve buna bağlı yaşanan otopark sorununa çözüm için Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatıyla 5 noktada yapımına başlanan otoparklar tamamlanarak ücretsiz olarak hizmete girdi.

TRAFİK KEŞMEKEŞİNE ÇÖZÜM

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İstasyon Mahallesinin Hürriyet Caddesi, Öyküm Sokak, Hüsnüefe Caddesi, Mithatpaşa Caddesi ve Adem Yavuz Sokak da toplamda 220 araçlık otoparklar çalışmaların tamamlanması sonrasında Kartepelilerin hizmetine sunuldu.

TOPLAM 5 BİN METRE KARE

İstasyon Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde 2 bin metre kare otopark için 250 metre küp beton, 6 ton çesan demir, 300 ton stabilize malzeme kullanıldı. Öyküm Sokak, Hüsnüefe Caddesi, Mithatpaşa Caddesi ve Adem Yavuz Sokak da 2 bin 500 ton mekanik malzeme kullanılarak, toplam 5 bin metre kare otopark alanlarında 220 araç park edebilecek.

220 ARAÇLIK OTOPARK

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “İstasyon Mahallemiz yaya ve araç yoğunluğu bakımından oldukça hareketli bir mahallemizdir. Esnaflarımız ve hemşehrilerimizin istek ve talepleri sonrasında beş noktada otopark çalışmalarımızı tamamladık. Gerekli bölgelerde hemşehrilerimize ait parsellerde muvafakatname alarak 5 farklı noktada yapımını tamamlandığımız toplamda 220 araçlık otoparklarımızın tamamını ücretsiz olarak hizmete açtık. Hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner246

banner8

banner11

banner34

banner9

banner12

banner33