Komşum Genç Fidan Yunus'un LGS kötü Sonucu İntiharlı Ölümünü de Getirdi

banner32

Az Önce Komşum Genç Fidan Yunus'un LGS kötü Sonucu İntiharlı Ölümünü de Getirdi

İkamet ettiğim Kocaeli’nin Derince Yenikten Mahallesindeki sitemizde az önce (24.06.2019 gün saat 17.30'da) komşumun oğlu Yunus Faruk MATUR'un intiharlı ölümü sarstı hepimizi.

Bugün açıklanan LGS sonuçlarında beklediği puanı alamayan ve bu yüzden ailesiyle tartışan 14 yaşındaki Yunus, evinin 3. katından beton zemine atlayarak olay yerinde hayatını kaybetti.
Derince Araştırma Hastanesine kaldıran ambulansın acı çalan siren sesleri kulağımızda ve vicdanlarda halen çınlıyor.

İntihar vakalarında ülke ortalamasının üstünde olan Kocaeli’ne böylece bir yenisi daha eklendi.

Ölüm anında babası olan komşumun aklını yitirme eşiğine gelmesi, genci geri getirmeye yetmedi. Gelecek kaygısı, endişe, telaş, psikolojik baskılar; okul, çevre, komşu, akraba; yetmedi aile içi mukayese etmeler kısacası tüm toplum bu acıların müsebbibidir. İşte baharında açmadan solan Yunus'un yaşamını hiçe sayarak attığı bu güçlü tokatın utancı, toplumumuza yetecek mi, vicdanları sızlatıp ders vermeye yetecek mi acaba?

Sosyal medya sayfalarında, bacanağının dayısının babaannesinin yataktaki ölümünü haber yapıp taziye çadırı açanları görünce bu acı ve ders çıkarılması gereken olayı paylaşmam da benim için pek kolay olmadı.
Yunus'a rahmet, acılı ailesine sabır ve dayanma gücü diliyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Yılmaz
Yusuf Yılmaz - 4 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaAllah ailesine başsağlığı diliyorum o acıyı çok iyi biliyorum maalesef Türkiye'de durum bu

banner36

banner63

banner8

banner11

banner21

banner34

banner88

banner85

banner9

banner12

banner20

banner33

banner87