Korona'dan önce, Korona'dan sonra

Çağın en büyük felaketi olan COVİT-19 Tüm Dünya Ülkelerini Temelden sarstı.
Hem de Öğle bir sarstı ki, Dünyanın Jandarmalığına soyunan hatta kendini Jandarma zanneden süper güçler dahi, Bu Virüse yenildiler,

Hatta Helak olma safhasına geldiler.
Süper güç olmak kar etmedi, Kısaca Dünyanın Feleği şaştı.
Bilim Tüm Dünyada, Bu Virüsü alt etmek için seferber oldu. Şu ana kadar kesin bir sonuç alınamadı,
Umarım Kısa zamanda bir çözüm bulunur ve İnsanlık kurtulur.
İnsanlığın Kurtulduğunu düşünelim ki İnşallah kurtulur.
Kurtulduktan sonra;
Eski Dünya düzeni aynen devam etmeyecektir, Edemeyecektir. Sarsılmış yaşam tamamen yeniden motive olmak için Uzun bir zamana ihtiyaç duyacaktır.
Güçlüler kayıp ettikleri güçlerini kazanmak için çok büyük uğraşılar verecektir.
Sanki Kıyamet Koptu ve yeniden doğuş olurcasına Yaşam teşekkül etmeye başlayacaktır.
Eski maddi ve manevi gücü olan büyük bir ihtimalle kayıp ettikleri güçlerini yeniden tesis etmek için mücadeleye başlayacaktır.

Bu mücadeleye kimi yenik düşecek, kimi ise başaracak, kimi ise kaldığı yerden devam edecek.
Kornadan önce gücü olmayanlar genel de yine dar güçlülük için de olacak, Güçlenmek için mücadele edecek ama inanıyorum ki Güçlünün yanın da yenidünya düzenin de de başarılı olması güç olacaktır.
Karamsar düşünmüyorum ama bilinen bir gerçek var, o da güçlü her zaman güçlüdür,
Korona sonrası, Kayıp edilen maddi ve manevi değerler geri getirilemeyecek, hatta korkum o ki daha da sarsılmış olarak kayıplar da olacak.
Gülen Topluluk, kayıp etmiş güçlerinden dolayı mutlu olamayacaktır, sarsıntı uzun zaman için de başarılı olmak için bu değerin kıstasları değişecektir.
İnsanlık Tarihi 21.Yüzyılın en büyük darbesini almıştır, Dünyanın bütün devletleri kan kayıp etmiştir, Bu değerleri kazanmak çok ama çok zaman alacaktır, bu zaman için de Kim öle, Kim kala.
83 Milyon Türkiye tek yürek olmak için kenetlenmek için fırsat kolluyor, başarmak için hedef koyuyor ve bu hedefe ulaşmak için gücü oranın da çaba sarf ediyor.
Günlük yaşam tarzları alt üst oldu, İşini kayıp eden, Aşını kayıp eden yüzlerce insan oluştu, Ayakta durabilmek için direnmekte ama nereye kadar?
Sağlık Çalışanlarımız büyük bir güç birliği yaparak canlara can katmaya çalışıyorlar, Mücadeleleri hepimizin takdirini kazanmıştır.
Devletin Ekabir takımı çerçeve dönem için siyasi irade içinde çalışıyor. Özel Sektör kan kayıp ediyor etmeye de devam ediyor. Güçlü devlet olmanın kendini göstermesinin tam zamanı, Devlet hep almayacak, Böyle bir felaket zamanında da vermesini bilecek.
Dünya tuş oldu, Ummadıkları bir felaketin eşiğine girdiler, Biz Ülke olarak bu felaketi en az badire ile atlatmak için Top yekûn Tanrımıza hamt etmek için dualar içindeyiz.
"MİLLETİMİZ VAR OLSUN, TANRIMIZA HAMD OLSUN" diyerek yazıma bir sonraki gün devam etmek üzere Sağlık ve Sıhhatler diliyorum.
EVDE KALIN, RUHUNUZUN EGOSUNA YENİK DÜŞMEDEN, EVDEN ÇIKMAYIN.

YORUM EKLE
banner128

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33