Cumhuriyet Kadınları’nın el emeği görücüye çıktı

Oya Akdeniz başkanlığındaki CHP Darıca Kadın Kolları’nın Emek Mahallesi’ndeki CHP Mahalle Örgütü’nde kurdukları atölyede ürettikleri ürünler, görücüye çıktı.

Cumhuriyet Kadınları’nın el emeği görücüye çıktı

“Darıca Cumhuriyet Kadınları El Emeği Sergisi”, Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde açıldı. Sergi 06 Kasım Çarşamba günü akşamına kadar gezilebilecek.
MİLLETVEKİLİ TARHAN DA KATILDI 
Serginin açılışına CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım, CHP Gebze Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan ve Çayırova Kadın Kolları Başkanı Suna Çınar, EYT Gebze Derneği Başkanı Nuh Erdoğan Erdoğan, ADD Gebze Şube Başkanı Nilgün Aydın, Darıca Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri, CHP Darıca İlçe eski başkanlarından Yakup Törk, Baykal Kaya, Ahmet Özmet’in de aralarında bulunduğu partili yöneticiler, üyeler ve davetliler katıldı. Açılış kurdelesi CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya kısa tuttukları hayırlı olsun konuşmasının ardından partililer tarafından hep birlikte kesildi.


İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞILACAK 
CHP Darıca Kadın Kolları Başkanı Oya Akdeniz hem kadın kollarına bütçe oluşturmak hem ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilerine destek olmak amacıyla düzenledikleri kermese ilgi gösteren, destek olan tüm partililerine teşekkür etti. Başkan Akdeniz kermesin sonlanmasının ardından oluşacak bütçe doğrultusunda, mahalle başkanları ve muhtarların önerileriyle gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşma amacında olduklarını söyledi. 
ÜRETİME DEVAM 
Mayıs ayı içinde açılan atölyenin yaz ayları boyunca sürekli üretimde olduğunu, serginin ardından iki hafta süreyle dinleneceklerini belirten Akdeniz bu sürecin ardından atölyenin yine eski temposuyla çalışmalarını sürdüreceğini kaydetti. 
Sergiye çok sayıda esnafın da zücaciye ve giyim başta olmak üzere ürün desteğinde bulunduğunu belirten Oya Akdeniz, esnafa da teşekkürlerini iletti. 

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner203

banner8

banner11

banner21

banner34

banner202

banner9

banner12

banner20

banner33