ÇYDD'de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla Gebze Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, öğrenci anneleri ve Gebze li kadınlarla “Kanunlar Önünde Kadınların hakları ve mücadeleci kadınlar” konulu seminerde buluştu.

ÇYDD'de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla Gebze Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, öğrenci anneleri ve  Gebze li kadınlarla “Kanunlar Önünde  Kadınların  hakları ve mücadeleci kadınlar” konulu seminerde buluştu.

Gebze Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği binasında gerçekleşen seminer Başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 ÇYDD üyesi Avukat Zeynep Çiğdem Canbaz ,“Kanunlar Önünde  Kadınların  hakları”nı vakalardan örneklemeler yaparak  anlattı.

Veliler ve katılımcıların sorularını da yanıtlayan  Avukat Çiğdem Canbaz ,  kadınların yasalarla verilen haklarının takipçisi olması gerektiğini de önemle vurguladı. 

Seminer, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gebze Şube Başkanı Nurcan Çınar’ın Avukat  Zeynep Çiğdem Canbaz’a ÇYDD üye rozeti takdimi ve fotoğraf çekimi  ile sona erdi.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33