"Leyla'nın Evi" oyunu sona eriyor

Zülfü Livanali'nin aynı adlı romanından uyarlanan, 9 yıldır Tiyatroseverlerin beğenisi ile izlenme rekoru kıran "Leyla'nın evi" oyunu sona eriyor.

"Leyla'nın Evi" oyunu sona eriyor

Tiyatrokare’nin 9 yıl önce repertuara aldığı “Leyla’nın Evi”, 24 Mayıs Cuma 20.30’da Trump Gösteri Merkezi’nde  İstanbul seyircisine  veda ediyor. 2010 yılından bu yana  Türkiye’nin her köşesinde oynanan , Ankara’ya 55, İzmir’e 61 kez turne yapan ve yurtdışında Almanya, Avusturya, Kıbrıs gibi ülkelerde alkışlanan Leyla’nın Evi’nin yönetmeni Nedim Saban: “Bu oyun aslında bir Tiyatrokare klasiği oldu ve 1000. oyunla rekora koşuyordu. Ancak bazı koşulların zorlaması nedeniyle, gelecek yıl üzülerek de olsa repertuarmızda yer alamayacak gibi görünüyor” diyerek  oyunu halen  izleyemeyen ya da yeniden izlemek  isteyen seyircileri,  24 Mayıs Trump Gösteri Merkezi’ne davet etti.

Bugüne kadar kadrosu birkaç kez değişen, ancak bazı oyuncuların  koşullar uygun olduğu zaman tekrar geri döndüğü oyunda ilk oyundan bu yana başrolü kıdemli sanatçı Celile Toyon oynuyor. Başladığı günden bu yana ona yakın ödül alan oyunun son kadrosu  Nuri Gökaşan, Ahmet Uz, Fatih Dönmez, Dicle Alkan, Meral Asiltürk,  Barış Atmaca, Halim Ercan, İsmail Karaer, Koray Kurt’tan oluşuyordu. Zülfü Livaneli’nin sevilen romanından uyarlanan oyunun müzikleri Ferhat/Zülfü Livaneli, tasarımı Nurullah Tuncer, rejisi Nedim Saban’a aitti.    

Oyunun biletleri Biletix ve gişede satışa sunuluyor.

Trump Kültür ve Gösteri Merkezi :(0212) 348 78 40

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 11:52

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33