Necip Fazıl’ı öğrenciler anlattı öğretmenleri dinledi

11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda düzenlenen “Necip Fazıl Kısakürek” paneli büyük ilgi gördü.

Necip Fazıl’ı öğrenciler anlattı öğretmenleri dinledi

11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda düzenlenen “Necip Fazıl Kısakürek” paneli büyük ilgi gördü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik Eğitimi Şube Müdürlüğü ile Milli Müdürlüğü’ne bağlı İmam Hatip Liseleri arasında gerçekleştirilen “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesi kapsamında yapılan “Necip Fazıl Kısakürek Paneli” 11. Kocaeli Kitap Fuarında gerçekleştirildi.

“NECİP FAZIL KISAKÜREK” PANELİ

Belirlenen bir yazarın kitaplarını okumaya ve bir değerlendirme yazısının ardından kitapları okuyan arkadaşların kendi fikirlerini sunduğu bir panel yapmaya dayalı olan projede bu yıl yazar Necip Fazıl Kısakürek seçildi. Türkiye’de 30 ilde yürütülen, Kocaeli’nde ise 9 Lise ve 45 öğrencinin destek verdiği “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesi kapsamında Kılavuz Gençlik Sahnesinde yapılan “Necip Fazıl Kısakürek Paneli” büyük ilgi gördü.

PANELİ ÖĞRENCİLER YAPTI

Panel, Necip Fazıl Kısakürek’in kitaplarını okuyan lise öğrencileri tarafından gerçekleştirildi. Panele konuşmacı olarak Necip Fazıl İmam Hatip Lisesi Okulu’ndan Serhat Çetin, Gölcük Anadolu Lisesi’nden Irmak Kartal Kayası, Emir Faruk Akbal, İzmit Anadolu Lisesi’nden Merve Mavzer, Yarımca Anadolu Lisesi’nden Buse Tarhan ve Şehit Ozan Özen Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Hamide Şevval Yücedağ katıldı.

ÜSTAD’IN HAYATI

Gençlerin Necip Fazıl Kısakürek’in kitaplarını okuyarak hazırlandığı panelde usta Şairin hayata karşı tutumu ve Türk sanatına olan katkıları katılımcılara aktarıldı.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner203

banner8

banner11

banner21

banner34

banner202

banner9

banner12

banner20

banner33