Ruhunun baskısından kurtulup hasta olmamak için EVDE KAL kardeşim.

Değerli okurlarım, KOVİT-19 Virüsü nedeniyle, Ülke bazında Hükümet yetkililerinin aldığı tüm kararlar bizim içindir.

Evden Çıkma Evde Kal Çağrıları yapılıyor, Özellikle de 65 Yaş Üstü İnsanlarımızın Evden dışarı çıkmamaları istenmektedir.

İnsanların aynı anda Bu hastalığa yakalanma imkânları yok onun için, Geniş tabanlı bir dağılım ile bu virüsün kontrol altına alınması uygun görülmüştür, Onun için de Belli yaş grubunun ve Kronik Hastalığı olan insanların Risk altında oldukları için bu Sokağa çıkma yasağı istenmiştir.

Gel gör ki Yurdumun insanı bir türlü adapte olamadık. Yasaklar sanki delinmek için yapılmışçasına uygulamayı hiçe sayarak dışları çıkmakta hiç tereddüt etmediğimiz gibi, uyaran görevlilere de akıl almaz şekillerde tepkiler veriliyor.

Bu nedir biliyor musun, Eğitim noksanlığıdır, Eğitimli İnsanların tamamına yakını bu yasakları kabul edip evlerinden çıkmaz iken Toplum eğitiminden yoksun olanlarımız direnmeyi marifet olarak algıladık.

Belediyeler, tüm Bankları söktü neden? İnsanların bu tür Toplum Kurallarına uymamakta direnen ve oturmakta inat edenler içindi.

Sağlık Sistemimiz, Diğer Avrupa ülkelerin çoğundan daha ileri seviyede olduğu gerçeği de ispatlanmıştır. Başta Sağlık Bakanlığımızın Uyguladığı Erken Davranış ile Bu virüsün daha fazla ilerlemesi engellendi, Ya da şu an bu şekilde görülmektedir. Sağlık Çalışanlarımızın Büyük risk altında olmaları ve buna rağmen canla başla çalışmaları da bizim sağlığımız için verilen çalışmaların önemini bir daha göz önüne sermiştir.

Gerek Emniyet Mensuplarımız, Gererekse Sağlık mensuplarımızın işlerini kolaylaştırmak için, Azami yardımı gösterelim.

Bakın Belediyeler şu an çok güzel bir uygulama sergilemektedir, Ayrıca AFAD ve AKUT da aynı yardım ulaştırma çalışmalarına katılmaktadırlar. Arzu edilen her şey 112,184,156 Numaraları aranarak yardım talep edilmektedir.

Lütfen Hükümet yetkililerin duyurduğu tedbirlere uyalım.

Televizyonlardan  izliyoruz, Avrupa dediğimiz bazı ülkelerin Sağlık açısından bizden geride olduklarını gördük, onun için Bizim Sağlık yetkililerimizin uyarılarını önemseyelim.

İtalya, ispanya Sağlık bakımından çöktüler, Almanya daha yeni düzene geçti, İngiltere Geç kadı ve İnadından geri döndü ama biz bu hususta Çok erken tedbir alarak bu ülkelerin önüne geçtik.

Sözüm o ki, Bazı şeylerin bilincine varalım, Kurala uymakta inat etmeyelim ve sağlığımız için;

RUHUNUN BASKISINDAN KURTULUP HASTA OLMAMAK İÇİN EVDE KAL KARDEŞİM!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emriye feyzioğlu
Emriye feyzioğlu - 4 ay Önce

Aynı düşüncedeyim çok güzel anlatılmış

banner128

banner8

banner11

banner21

banner34

banner202

banner9

banner12

banner20

banner33