Hak etmeyen kişileri belediyeye almayız

CHP Kocaeli İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay “Hiçbir şekilde hiçbir belediyemizde uyuşmazlık söz konusu değildir. Belediyelerin görevi hizmettir. Hak etmeyen kişileri belediyeye almayız, alınmayacak. Çalışmayana maaş yok” dedi

Hak etmeyen kişileri belediyeye almayız

CHP Kocaeli İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay “Hiçbir şekilde hiçbir belediyemizde uyuşmazlık söz konusu değildir. Belediyelerin görevi hizmettir. Hak etmeyen kişileri belediyeye almayız, alınmayacak. Çalışmayana maaş yok” dedi

CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın yanı sıra İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan, İl Disiplin Kurulu Başkanı Cumhur Arıkan, eski İzmit Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sefa Sirmen, eski Milletvekilleri Hikmet Erenkaya, Bekir Yurdagül, İl eski Başkanları Keramettin Gençtürk, Cihat Altınyuva, ilçe başkanları, meclis üyeleri, mahalle başkanları ve çok sayıda partili katılım sağladı. Toplantı CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın başkanlığında gerçekleşirken, divan üyeliklerini ise İl Sekreteri Hüseyin Acurman, il yönetim kurulu üyeleri Selim Yıldız, Berna Çetin ve Demet Karaman yaptı.

DESTEK VERDİK

Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay selamlama konuşmasının ardından, “Tüm dünyada unutulmayan bazı devrimler vardır. Birisi 1789 Fransız Devrimi, 1917 Ekim Devrimi ve 29 Ekim Cumhuriyet Devrimi gibi devrimler toplumlarını ileri taşımışlardır. Bu dönemde Cumhuriyet Bayramı’na denk gelen dönemde maalesef şehitlerimiz olmuştur. Bu şehitler kimsenin tekelinde değildir. O şehitler hepimizin çocuklarıdır. Bu ilk değil bundan önce de Irak’ın işgalinde Türkiye Cumhuriyeti girdi. Meşru savunma hareketleri her zaman bizim desteğimizi almıştır” ifadelerini kullandı.

SALDIRANLAR ŞEREFSİZDİR

“Yine geçen hafta Darıca’da şehidimizin cenaze törenine katıldık” diyen Sarıbay, “Yolda giderken üzücü bir haber aldık. Bazı kendini bilmezler CHP’nin çelengine saldırmışlardır. Orada birkaç arkadaşımız saldırıya uğradı. Bu saldırı o arkadaşların şahsında hepimize ve Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yapılmış bir saldırıdır. Çünkü bu cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk, benim iki şaheserim var. Birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri de Cumhuriyet halk Partisi’dir demiştir. Burada bu cansız çelenge saldırıyı yapanlar şerefsizlerdir” açıklamasında bulundu.

ÇALIŞMAYANA MAAŞ YOK

Sarıbay sözlerini, “Belediyelerimizle ilgili bazı haksız konuşmalar yapılıyor. Hiçbir şekilde hiçbir belediyemizde uyuşmazlık söz konusu değildir. Belediyelerin görevi hizmettir. Hak etmeyen kişileri belediyeye almayız, alınmayacak. Çalışmayana maaş yok. Bu konuda belediye başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ben il başkanı olarak her türlü eleştiriye açığım. Yaptıklarımız, yapamadıklarımız elbet vardır. Bunu elbette önce biz kendimiz eleştireceğiz. Hiçbir şekilde basın dışarı çıkmayacak ve kamuoyu her şeyi görecektir” şeklinde sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 10:34

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33