banner188

İlyas Şeker: Büyüksün Türkiyem

AK Parti Kocaeli Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi İlyas Şeker, Gazi Mecliste düzenlemiş olduğu basın açıklamasında basın mensupları ile bir araya gelerek koronavirüs ile mücadelede hükümetin ve Kocaeli’de ki belediyelerin yapmış olduğu çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

İlyas Şeker: Büyüksün Türkiyem

TÜRKİYE KORONAVİRÜSE KARŞI İLK SAVAŞ AÇAN ÜLKELER ARASINDA

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlemiş olduğu basın açıklamasında basın mensupları ile bir araya gelerek koronavirüs ile mücadelede hükümetin ve Kocaeli’de ki belediyelerin yapmış olduğu çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası, dünyada vakaların ilk görülmesinden tam 90 gün sonra yani 10 Mart'ta görüldü. Çin’de görülmeye başlanan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronovirüse karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda, Türkiye’nin ilk savaş açan ülkeler arasında olduğunu ifade eden Şeker, “Hükümetimiz, virüs salgınının ülkemize sıçramasını engellemek ve salgının yayılma hızını düşürmek için çalışmalarını yoğunlaştırıldı. Türkiye, 10 Ocak'ta Sağlık Bakanlığı bünyesinde Koronavirüs Bilim Kurulu oluşturup 14 Ocak'ta, Covid-19 hastalığının rehberini hazırlayarak Korona virüsle mücadeleye yönelik, Avrupa ülkelerine göre çok daha erken tedbirler aldı. Avrupa ülkeleri İlk vakayı gördükten 39-54 gün sonra tedbir almaya başlarken, ülkemiz 2-3 gün içinde harekete geçti. İlk vakadan 1 gün sonra okulların ve üniversitelerin eğitimlerine ara verildi, kamuya açık toplu etkinlikler kısıtlandı. 2 gün sonra kapsamlı seyahat ve ulaşıma kısıtlama getirildi. 4 gün sonra da insanların toplu bulunduğu mekânlar kapatıldı. ‘Hayat Eve Sığar’ diyerek vatandaşların evde kalması teşvik edildi.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK ALT YAPIMIZ GÜÇLÜ

Ülkemizde ilk Koronavirüs vakası görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda vaka tespiti, teşhis, tedaviler ve vatandaşlarımıza verilecek maskeler dahil, masrafların tamamı devletimiz tarafından karşılanmakta.

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, sağlık altyapımızın güçlü, sağlık çalışanlarımızın özverili olması, verilen hizmetin kalitesini artırırken, ölüm hızının yavaşlamasını ve iyileşme oranının hızla artmasını sağladığını ifade etti.

EKONOMİSİ İLE ÖVÜNEN ÜLKELER 30 KURUŞLUK MASKEYE MUHTAÇ DURUMDA

Kocaeli Milletvekili Şeker, düzenlemiş olduğu basın açıklamasında yapılan çalışmaları değerlendirirken,

“ Hükümetimiz, ihtiyaç sahiplerine açıklanan ekonomik paketlerle karşılıksız veya uygun şartlarda destek veriyor. Salgından ciddi anlamda etkilenen ülkelerden, nerede olursa olsun vatandaşlarımız mağdur edilmeden ve herhangi bir ücret talep edilmeden ülkemize getiriliyor. Buna karşın dünyanın imrendiği ABD ise ‘Size emek verdim, uçakla getirdim’ diyerek her vatandaşından 1400 dolar masraf alıyor. Değerli Basın Mensupları, dünyayı saran Koronavirüs, en büyük ekonomiye sahip ülkeleri bile 30 kuruşluk maskeye muhtaç ederken, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla dünyanın süper güçleri de dahil olmak üzere onlarca ülkeye karşılıksız malzeme desteği veriyoruz ve böylelikle yeniden tüm dünyaya büyük bir ülke olduğumuzu gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.

BELEDİYELERİMİZ ŞOV YAPMADAN MÜCADELELERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Devletimiz ve hükümetimiz Koronavirüs ile canla başla, ellerindeki tüm imkanla mücadele ederken Kocaeli’de ki belediyelerin kendi öz kaynaklarıyla ciddi çalışmalara imza attığını ifade eden Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker,

“Kocaeli’nde özellikle büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz ‘Salgın Küresel, Mücadele Yerel’ diyerek, şov ve reklam yapmadan, kendi bütçeleriyle ihtiyaç sahiplerine birçok hizmet sunuyorlar. Büyükşehir belediyemizin yaptığı hizmetlerin bir kısmına şöyle bakacak olursak;

-Kendi ihtiyaçlarını göremeyenlere günlük sıcak yemek hizmeti,

-65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması,

-İşini kaybeden ihtiyaç sahibi ailelere, esnafa gıda yardımı, su faturasını ödeyemeyene destek,

-Kapalı ve açık alanların dezenfeksiyonu, halkın yoğun olduğu tüm ilçelere dezenfektan stantlarının kurulması, günlük 17 binin üzerinde cerrahi maske üretiminin yapılması ve ücretsiz dağıtılması,

-Özveriyle çalışan sağlık personelimize gece nöbetlerinde, moral ve motivasyonlarını yükselten hizmetlerin sunumu,

-Sağlık çalışanlarının akşam konaklama yerlerinin sağlanması ve ihtiyaçlarını karşılaması,

-İl pandemi kurulunun kararıyla, evde karantinada olanların yurtlara yerleştirilmesi ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması, evde kalan vatandaşımıza e-Kütüphane ve e-Tiyatro gösterilerini izleme imkânlarının sunulması

-Sokak hayvanlarına belirlenen noktalarda mama temininin sağlanması,

ve daha bir çok hizmeti sorumluluk üslenerek mütevazi bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet ediyor. Bu yüzden başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr.Tahir Büyükakın ve Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası, Körfez, Derince, Kandıra, Karamürsel, Başiskele, Kartepe ve Gölcük Belediye başkanlarımıza yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

ŞEKER TEŞEKKÜR ETTİ

Öncelikle Kocaeli’nde pandemi hastanelerinin oluşturulmasında, yurt dışından getirilen misafirlerin karantina süreçlerini ilimizde konforlu bir şekilde geçirmelerini sağlayan, koronavirüs hastalarının sevkini ve gerekli sağlık malzemelerinin tedarik ve koordinasyonunu başarıyla sağlayan İl Sağlık Müdürümüze, İlçe sağlık müdürlerine ve ekiplerine, Koronavirüsün teşhis ve tedavisinde her türlü riski göz önüne alarak gecesini gündüzüne katıp fedakârca çalışan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür eden AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker,

“Evde kal çağrısına uyup, Hayat Eve Sığar diyerek sağlık çalışanlarımıza yardımcı olan tüm vatandaşlarımıza ve Biz Bize Yeteriz Türkiyem diyerek milli dayanışma kampanyasına destek olan herkese teşekkür ediyor, bunca hizmetin yapılmasının talimatını veren, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, koronavirüsle mücadelede koordinasyonu başarıyla yürüten sağlık bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, güçlü sağlık sistemimizi oluşturan, AK Parti hükümetlerinin ilk Sağlık Bakanı Prof.Dr. Recep Akdağ ve görev yapmış olan bütün Sağlık Bakanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33