İYİ Parti İzmit'te Pelin Coştur Filiz tek aday

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz 2. Olağan Kongrede tek adaylı seçime girdi. Divan başkanlığını İYİ Parti Kocaeli İl başkan yardımcısı Nusret Acur'un yaptığı kongreden Filiz seçilmiş ilçe başkanı olarak çıkacak.

İYİ Parti İzmit'te Pelin Coştur Filiz tek aday

Filiz’in listesi belli oldu

Yİ Parti İzmit 2. Olağan Kongresi bugün İzmit Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Atama yoluyla gelen ilçe başkanı Pelin Coştur Filiz kongreye tek adaylı olarak girdi. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 30 yönetim kurulu ile birlikte 144 il delegesi seçilecek. 10.00’da başlayacağı duyurulan kongre 12.00’de başladı.

GENİŞ KATILIM

Kongreye Filiz ve eşi Prof. Dr. Serdar Filiz’in yanı sıra İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,  İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras, Alperen Ocakları Kocaeli İl Başkanı Murat Ağçay, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, İYİ Parti İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Kardaş, il yönetim kurulu üyeleri, yeni ve eski ilçe başkanları,Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir ve partililer katılım sağladı.

CHP’DEN YOĞUN İLGİ

Kongreye Hürriyet’in yanı sıra CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya,  CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Kocaeli eski Milletvekili ve eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya, İl Başkan Adayı Harun Yıldızlı, CHP İzmit Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, ilçe yöneticileri ve eski İlçe Sekreteri Arda Başaran katılım sağladı. Ayrıca Erenkaya’nın il başkanı gibi karşılanması dikkat çekti.  Kongrenin Divan Başkanlığı’na Teşkilat Başkanı Nusret Acur, Divan Başkan Yardımcılığına Fatma Zehra Korucuoğlu, Katip üyeliklerine ise İsmail Horoz, Osman Halis Çabuk ve Hande Uslu seçildi. Konuşmalar öncesi saygı duruşunda bulunuldu ardından da İstiklal Marşı okundu.

“ASLA REKABET YARIŞI DEĞİL”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Pelin Coştur Filiz, “Birkaç haftadır ülkemizi saran deprem silsilesinin etkisi altındayız. Depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yararlılarımıza şifa diliyoruz. Biz hem iyiler olarak hem de deprem gerçeğini 21 yıl önce en acı şekilde yaşamış insanlar olarak onların durumunu en iyi biz anlarız. Genel merkezimizin talimatıyla da tam bir seferberlik halinde deprem bölgelerine yardımlarımızı en hızlı şekilde ulaştırdık. İzmit ilçe başkanlığına adaylığımı açıkladığım zaman da belirttiğim gibi bu kongre benim için asla rekabet yarışı değil. Şehrimizin ve ülkemizin sorunlarına en iyi biz katkı sunarız diyenlerin yarışı. Biz boşuna iyi olmadık. Sizlerin arasında olmaktan onur ve gurur duyuyorum” dedi.

“İYİ PARTİ ÜLKEMİZİN AYDINLIK GELECEĞİ”

Filiz sözlerinin devamında, “Burada bir demokrasi şöleni gerçekleştiriyoruz. Ülke tarihimizde en büyük ekonomik kriz yaşanıyor. Yerli ve milli her şeyimiz satıldı. Ormanlarımız talan edildi. Milli bayramlarımızı kutlayamıyoruz. Andımız’a bile tahammül edemiyorlar. Ülkemizin kurucularına sürekli hakaret ediliyor. Tarihimizde görülmeyen şekilde insanlarımızın psikoloji bozuldu ve yoksulluktan intihar eden noktaya geldi. Kendi vatandaşlarımızı besleyemezken 5 milyon Suriyeli’yi besliyoruz. Yerel seçimler dolayısıyla tüm Türkiye gördü ki İYİ Parti ülkemizin aydınlık geleceği için kilit partidir. İzmit’te trafik ve otopark sorunu, alt yapı sorunları hepimizin canını sıkıyor. Biz sürekli mahalleleri ve köyleri dolaşarak bu sorunları dinleyip gerekli mercilere iletiyoruz. Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

“İYİ Kİ KURULDU”

Filiz’in ardından İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “ İYİ Parti Kocaeli İl başkanı olarak değil bu ülkede 40 yıldır bir davaya inanmış biri olarak İYİ Parti iyi ki kuruldu diyorum. Çünkü ülkede değişmez denilen bir anlayış ülkenin talihini Türk milleti devlet kültürüne sahip olmasına rağmen ,bunlar başımıza yeni bir sistem getirdi. 31 Mart 2019 yılında bir değişime birlikte imza attık. 2 yılda bu kadar bir değişimi yapmak, kısa sürede bunu yapmak çok zordu. İyileştirilmiş parlamenter sitemi bizler getireceğiz” dedi. 

“İYİ Kİ PELİN BAŞKANLA YOL YÜRÜDÜK”

Yıldız sözlerinin devamında, “Yol yapmak için fabrikalar satılıyor. Tek kişinin yönettiği bir cumhuriyet olduk. Bu ülkede erken bir seçim kaçınılmaz. Burada bir toyumuz var. İyi ki Pelin başkanla yol yürüdük. Fatma Kaplan Hürriyet le birlikte değişime imza atan bir arkadaşımız. Meral Akşener Kocaeli Gündoğdu köyünden. Bu bizim için büyük bir artı, burada daha büyük işler yapabiliriz. Milletvekili deseniz ilk sıralarda Lütfü Türkkan’ı sayarsınız. Biz önü isimlerimizle güzel işler yapacağız. 100 yıllık, 20 yıllık partiler çarşaf liste ile seçim yapmazken biz çarşaf liste ile yaptık bunu CHP’den üstüne alınabilir” ifadelerinde bulundu.

“28 HAZİRAN İNŞALLAH OLUR”

Yıldız’ın ardından konuşan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Siyaset artık sokağa indi. Ekranlar bize kapalı. Uzun süredir hiçbir tartışma programına çıkmıyorum. Türkiye bu duruma tek sesli yönetim yüzünden geldi. Erken seçim hakkında yazmıştım. Ülkenin gidişinde belirgin bir hadise var; bu kötülükleri yok edecek bir arıza hangisi? Şu anda İP. Cumhurbaşkanı bir savaş açabiliriz dedi. Meclis karar alır sonra gidilir. Bu bir diktatörlüktür. 28 Haziran inşallah olur diye dua ediyorum. Çünkü ülke seçimin yapılmadığı, parlamentonun olmadığı bir sistemle yönetilmeye devam edilecek. Türkiye’yi bekleyen daha 1 milyon Suriyeli var. Kim bakacak bu insanlara?” dedi. Fatma Kaplan Hürriyet’e ‘kaç iş başvurusu var’ sorusunu soran Türkkan, “10 bin” cevabını aldı.

“DAHA ÇOK İNSANLARA SARILIN”

“Asla ve katta siyasi oyunlara müsaade etmeyin” diyen Türkkan, “CHP’yi zaten yeterince şeytanlaştırdılar. Burada oyunu Meral Akşener bozdu. Yukarıda ciddi anlamda savaş yapılırken aşağıda hiçbir şey yokmuş gibi davranmamak lazım. 40 senedir Kocaeli’deyim. Arkamızda bıraktığımız hiçbir hesap olmadı. Adalet ve Kalkınma Partisi korkuyor artık, İYİ Parti’nin cesur yürekliliklerinden korkuyor. İlçe başkanlarımızdan rica ediyorum; daha çok insanlara sarılın. Bizden en ufak bir gidiş yüreğimizi acıtır. Asla ve katta siyasi oyunlara müsaade etmeyin” ifadelerinde bulundu. Türkkan’ın konuşmasının ardından İYİ Parti ve CHP’li yöneticiler birlik fotoğrafı verdi. Ayrıca konuşmaların tamamlanmasıyla tek adaylı kongrede oy kullanma işlemi başladı.

FİLİZ’İN YÖNETİMİ:

ASİL:

Pelin Coştur Filiz

Sinan Yıldız

Cemil Özbey

Salim Yaşar

Cemil Uslu

Kenan Vural

Zümrüt Tuğba Kahyaoğlu

Cengiz Yaşar

Burcu Bayraktar

Tuncay Çatal

Abdurrahman Akgül

Nihal Kupşi

Cavide Yüceer

Umut Can Turgun

Muhammet Nurullah Yekta

Burak Şahin

İlhan Haftacı

Yavuz Dursun

Kadriye Çabuk

Nevin Akyıldız

Süleyman Demirci

Ali Osman Aydın

Yaşar Adalı

Tevfik Çetinkaya

Kübra Avcı

Fadime Yıldız Atik

Müjdat Mumcu

Erdal Demirkıran

Ayten Akgün

Samet Sütütemiz

İL DELEGELERİ:

Şanbaz Yıldız

Pelin Coştur Filiz

Sinan Yıldız

Cemil Özbey

Salim Yaşar

Cemil Uslu

Zümrüt Tuğba Kahyaoğlu

Burcu Bayraktar

İlhan Haftacı

Nihal Kupşi

Kadriye Çabuk

Muhammed Nurullah Yekta

Cavide Yüceel

Nevin Ayyıldız

Kanan Vural

Umut Can Turgun

Okan Can Karadeniz

Adem Erol Derin

Yaşar Adalı

Süleyman Demirci

Feriha Efe

Neslihan Hilal Cantimur Kara

Buğra Yiğit Kılıç

Ahmet Metin

Burak Örçen

Muhsine Akyıldız Evciler

Vedat Biricik

Cihan Bahadır Yaşar

Turgut Karagöz

Ufukan Aslan

Serdar Kaman

Cenk Serhat Dayanç

Neslihan Demirel

Selma Demirkıran

İsmail kayabay

Kürşat Biçer

Cenk Erbil

Kaan Dilmen

Veli Başkurt

Tunay Ata

Pelin Dönge

Ali Karaca

Şaban Ufuk

Ufuk Turan

Baha Yavuz

Emre Evren

Yaşar Kardeş

Nurettin Bulut

Erdal Demirkıran

İrfan Dinçay

Berat Ebru Yücel

Emre Demirkıran

Mehmet Yılmaz

Gürkan Fusti

Gürkan Varol

Meliha Çalışkan

Züleyha Vatan

Ünzile Yılman

Mustafa Ağı

Özlem Beyoğlu

Melis Cuna

Emre Bağdatlı

Recep Yedekçi

Hicran Yedekçi

Kadir Tutkun

Erdi Cankuru

Nurten Avcı

Enes Talha Turanlı

Mine Kardaş

Serdar Metin

Aydın Barış

Narın Şirin

Mustafa Kaymaz

Hakan Karabulut

Yılmaz Arif Çiftçi

Arda Gündoğdu

Sevde Güliz Okumuş

Nuri Hasçelik

Birol Kolay

Beyhan Pehlivan

Kadir Efe

Ayhan Ortaç

Özkan Tavşan

Murat Uzan

Alper Bircanoğlu

Taner Sevilen

Gökhan Büyüksökmen

Alibey Yazıcı

Mehmet Ergin Demirel

Mehmet Yıldız

Ali Osman Köseoğlu

Menderes Yıldız

Sevda Aslan

Aygül Yılgın

Hüseyin Koca

Veis Sever

Zeynep Resan Bircanoğlu

Arslan Deniz

Elif Topçu

Serhan Hacıhüseyinoğlu

Tayfun Yıldız

Aynur Hacıhüseyinoğlu

Salim Görgülü

Cevat Yıldız

Fadime Yıldız Atik

Ayşegül Görgülü

Burçak Nurhan

Seher Yıldız

Cengiz Yaşar

Sevim Yeşilyurt

Sıtkı Topal

Emine Alpay

Hatice Kübra Avcı

Veysel Avcı

Serma Aksoy

Barış Aksoy

Erol Yaşar

Aytunç Çetinbaş

Mustafa Burak Kuşçu

Hakan Topçu

Çağlar Alkan

Şaban Evren

Abdurrahman Esin

Sibel Biçek

Burak Ata Altan

Melik Fırat Taşer

Erol Budak

Nurgül Kayabar

Hanifi Alpay

Kenan Başaktar

Sibel Yıldız

Meryem Yıldız

İbrahim Sarı

Yavuz Uzun

Bekir Ünal

Ercan Sarıkaya

Abdülkadir Erbağcı

Mustafa Emre Mercan

Yavuz Avşar Demir

Kerim Karacan

Ruhittin Sönmez

Zekai Kahyaoğlu

Halit Görkem Akgün

İsmail Horoz

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 15:19

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33