İYİ Parti’de yeniden yapılanma dönemi

İYİ Parti Kocaeli İl başkanı Şanbaz Yıldız, Partinin Kocaeli ilinde yeniden yapılanacağını açıkladı

İYİ Parti’de yeniden yapılanma dönemi

İYİ Parti Kocaeli İl başkanı Şanbaz Yıldız, Partinin Kocaeli ilinde yeniden yapılanacağını açıkladı. İYİ Parti geçtiğimiz haftalarda Ankara’da tüzük değişikliği ile ilgili olağanüstü kurultayı topladı. Tüzüğün değişen maddeleri doğrultusunda da tüm il ve ilçelerde partinin yeniden yapılanma ve büyüme sürecine girileceği belirtildi. Bu yapılanmayla ilgili Çarşamba günü genelmerkeze giden il başkanı Şanbaz Yıldız, burada Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile yaptığı görüşme neticesinde, Kocaelinde Olağan Kongreye kadar mevcut ilçe başkanlarıyla devam etme kararı aldıklarını ifade etti.
İYİ PARTİ il başkanı Şanbaz Yıldız şunları kaydetti;
“Mevcut İlçe Başkanlarımızla Devam Edeceğiz”
Olağan kongre süreci ilçelerimiz için 2020 yılının şubat ayı, il kongremiz için ise2020 yılının mart ayı itibariyle başlayacaktır. Dolayısıyla o tarihlere kadar atama yönetimlerle devam edilecektir. Genel ve yerel seçimler nedeniyle bir çok ilçe yönetimlerimizde ve il yönetim kurulumuzda adaylıklardan dolayı eksilmeler oldu. Bu eksiklikleri tamamlamak için yeniden yapılanma sürecine gideceğiz. Kocaeli Milletvekilimiz ve grup başkan vekilimiz sayın Lütfü Türkkan ve Teşkilat başkanımız sayın Koray Aydın beyle istişare yaptık. Tüm ilçelerimizi masaya yatırarak geniş bir değerlendirme fırsatımız oldu. Seçim süresince tüm ilçe başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ellerinden gelen her türlü çabayı sarf etmişlerdir. Bu nedenle mevcut ilçe başkanlarımızın tamamı ile yola devam edeceğiz. Yönetim kurulu kadrosunda eksiklikler olmayan ilçelerimizde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Kandıra, Gölcük, Karamürsel, Başiskele ve Kartepe ilçelerimiz mevcut ilçe başkanlarımız ve yönetim kurulu ile olağan kongre sürecine kadar bu şekliyle devam edeceklerdir.
“İl yönetiminde de değişiklik olacak”
Diğer taraftan, İzmit ilçemiz başta olmak üzere, Gebze, Darıca, Dilovası, Çayırova, Körfez ve Derince ilçelerimizde ise mevcut ilçe başkanlarımızın hazırlayacağı yeni yönetim kadroları ile yola devam edeceğiz. Akabinde il yönetim kuruluda yeniden şekillenecektir.
“İlçe başkanlarımızın yıpratılmasına izin vermeyeceğiz”
Olağan kongre sürecinde il ve ilçe teşkilatlarına aday olmak, her partilimizin en doğal hakkıdır. Ancak o zamana kadar parti içi mücadele adına ilçe başkanlarımızı ve yönetimlerini yıpratma girişimlerine de müsaade etmeyeceğiz. Tüm ilçe başkanlarımızın ve yönetim kurullarının arkasında duracağız, onların yanında olacak. İYİ Parti, güçlü bir ailedir. Kimse partinin üstünde değildir. Parti üyesi olan her arkadaşımızın bizleri elbetteki eleştirme hakları vardır, ancak eleştiri sınırını aşarak partiyi parçalama girişimlerine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bunu yapalarla ilgili parti tüzüğümüzün belirttiği disiplin kuralları harfiyen işletilecek ve bu tip girişimlere tenezzül edenlerle partimizin ilişiği kesilecektir.
Önümüzdeki haftadan itibaren, ilçe atamalarını yapmaya başlıyoruz. Daha sonra ilk ve en önemli vazifemiz, ilçelerimizde hızlı bir şekilde üye kampanyaları başlatmak olacaktır. Kongrelere giderken mümkün olduğu kadar fazla üyemizle en demokratik şekilde kongrelerimizi gerçekleştirmek istiyoruz.
“Altı ilçenin görevlendirme yazıları bu akşam teslim edilecek .”
Daha sonra İl başkanı Şanbaz Yıldız, il teşkilatında yaptığı toplantı neticesinde, İzmiti Körfez, Dilovası, Darıca, Gebze ve Çayırova ilçelerinin görevlendirme yazılarını. İlerki günlerde de il yönetim listesinin genel merkeze teslim edileceğini ve yeni il yönetiminin basına tanıtılacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 19:33

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33