Gebzesporlu Futbolculardan Açıklama

Gebzespor’da futbolcular maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir açıklamada bulundu.

Gebzesporlu Futbolculardan Açıklama

“Gebzespor taraftarına ve kamuoyunun dikkatine: Biz Gebzespor futbolcuları olarak bugüne kadar yaşadığımız sıkıntılar hep çözülecek beklentisiyle ve bulunduğumuz camianın büyüklüğünün bilincinde olarak sustuk ve işimizi yapmaya gayret ettik. Fakat artık günlük hayatımızı bile idame ettiremeyecek durumdayız. Vadeliden sigortalarımız bile yapılmadı ve hiçbir sosyal güvencemiz bulunmuyor. Hatta antrenmanlara gelecek yol parasını bulamayan arkadaşlarımız var.

KULÜP ÇALIŞANLARI SIKINTIDA

Biz ne kadar mağdursak kulüp çalışanları da en az bizim kadar sıkıntı çekmektedir. Aylardır maaş almadan çalışıyorlar. Başkanımız da verdiği sözleri her hafta öteleyerek beklentilerimizi karşılayamamıştır. En azından çok acil ihtiyaçlarımızı karşılamak amaçlı taleplerimize bile başkan kayıtsız kalmıştır. En son hepimizi toplayıp çok ağır yeminler ederek verdiği Kasım 8’de olan ödeme sözünden de dün itibari ile döndüğünü bizlere iletti. Zaten bugüne kadar hakkımızı ne zaman talep etsek karşılığı sadece bağırmak çağırmak oldu. Aldığımız evrakı da hiç bir yerde kullanamıyoruz. Bankalara sordurduğumuzda çeklerin eski olduğu ve ilgili hesaplara uzun süredir para giriş çıkışı olmadığını, riskli çekler olduğunu söylediler.

PSİKOLOJİK ÇÖKÜŞ

Hal böyle iken psikolojik olarak da kendimizi işimize veremez olduk. Herkesin bakmakla yükümlü olduğu insanlar var ve artık aile hayatımızı da etkiler oldu bu durum. Her geçen gün artarak ilerleyen kargaşa ortamı bizleri son derece yıprattı. Biz futbolcular olarak artık ödemelerimizi alıncaya ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlanıncaya kadar antrenmanlara çıkmama kararı aldık. Gerekenler yapıldığı takdirde her zaman terimizin son damlasına kadar savaşıp bu takımı hak ettiği yere taşıyacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Başkan Hüseyin Deniz, paralarımızı istediğimizde bütün futbolculara Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nın, Gebze Belediye Başkanı’nın, Ak parti Gebze İlçe Başkanı’nın, Gebze Ticaret Odası Başkanı’nın kendisine para vereceğini, onların verdiği parayı bize vereceğini söyleyerek son 20 gündür tüm takımı kandırıyor. Pazar günü Gebzespor camiası için oynayacağımız maçın ter antrenmanını kendi başımıza futbolcular olarak yapacağız saat 16:00 da.”

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 23:07

Oğuzhan Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner203

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33