Arıklı: Yeni bir 19 MAYIS ruhuna ihtiyacımız var

Türk milletinin tarihe yeniden çıkış sürecinin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919’un 100. Yıldönümünü coşku ile kutluyoruz.

Arıklı: Yeni bir 19 MAYIS ruhuna ihtiyacımız var

Türk milletinin tarihe yeniden çıkış sürecinin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919’un 100. Yıldönümünü coşku ile kutluyoruz.

19 Mayıs 1919 tarihi, yok edilmek ve geldiği yere Asya steplerine sürülmek istenen bir milletin tarihe yeniden tutunmak için giriştiği Milli Mücadelesinin başlangıç noktasıdır.

Bu Millet, en kötü anlarında içinden bir kahraman çıkarmasını ve o kahramanın kendisini zaferden zafere koşturmasını sağlamış bir millettir. 5000 Yıllık tarihimiz böylesi çıkışlarla ve o çıkışları sağlayan kahramanlarla doludur. Bu millet bunu becerebildiği için de büyük bir millettir ve bunun için 5000 yıldan beri tarihe kök salmış ve uğradığı her badireden sonra kendi küllerinden yeniden doğmuştur.

Ulu Önder Atatürk, Milletimizin 20.yy da içinden çıkardığı, dünyanın da örnek alıp ve saygı duyduğu en büyük kahramandır. 19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramı, onun Milletine ve özellikle bu milletin gençliğine duyduğu inancı sembolize eder. 21. YY’da onun ideallerine, inanç ve kararlılığına, fikirlerine daha çok ihtiyacımız var. Milli Birlik ve beraberliğimizi ancak Atatürk’ü anlayarak ve onun ideallerini yaşayıp yaşatarak sağlayabilir ve Anavatanımıza ve KKTC’ye yönelik emperyalist saldırıların üstesinden gelebiliriz. Gerek Türkiye’de ve gerekse KKTC’de üzerimize oynanmak isteyen oyunları defetmek için yeni bir 19 Mayıs ruhuna ihtiyacımız olduğu açıktır.

Ulu Önder Atatürk’ü ve onun dava arkadaşlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, Gençlik ve Spor Bayramımızı içtenlikle kutluyoruz.

Saygılarımla

Erhan Arıklı

Genel Başkan     

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 15:27

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33