Kılıçdaroğlu'ndan başkanlara "Şeffaflık "talimatı

Parti genel merkezinde CHP'li belediye başkanları ile bir araya gelen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Temel ilkeleri açıp ayda bir okuyun. İş yoğunluğu arasında unutabilirsiniz." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan  başkanlara "Şeffaflık "talimatı

Parti genel merkezinde CHP'li belediye başkanları ile bir araya gelen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Temel ilkeleri açıp ayda bir okuyun. İş yoğunluğu arasında unutabilirsiniz." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da CHP'li belediye başkanlarına hitap etti. Belediye başkanlarına vaatler konusunda önemli uyarılarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Temel ilkeleri açıp ayda bir okuyun. İş yoğunluğu arasında unutabilirsiniz." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

"Seçim dönemi verdiğimiz sözleri yerine getirmek zorundayız. Vaatlerimizi yerine getirelim ki bir daha seçime girdiğimizde daha yüksek oranlarla seçilelim. Sizler çalıştığınız sürece toplumun her kesimiyle güzel işler kuracaksınız. Göreve başladığınız zaman size 10 temel ilke gönderdik. Neydi bu ilkeler? Bir belediye başkanı suçlayıcı bir dil kullanmamalı, olumlu bir dil kullanılmalı. Bize her türlü suçlamalar yapıldı. Ama biz bunları elimizin tersiyle ittik. Biz kendimize güveniyoruz. Halkımıza güveniyoruz. Halkımız bütün suçlamaları çöpe attı ve size oy verdi."

"AYDA BİR OKUYUN"

"Bu temel ilkeler sizin önünüzde. Yayınladık. Tek tek hepinize gönderdik. Bu temel ilkeleri açıp ayda bir okuyun. İş yoğunluğu arasında unutabilirsiniz. Kreşler yüzme havuzları spor salonları kütüphaneler bunlar çok önemli gençlerin sporla buluşması lazım kültürle buluşması lazım. Yoksulluk envanteri oluşturacaksınız. Yardım yapılacaksa ailelerin kapıları çalınacak yardımlar yapılacak. Yoksulluğu teşhir etmek bizim anlayışımızda yoktur. Hanede sigortalı ve ya çalışmayan bir kişi varsa alacaksınız."

"BELEDİYE OTOBÜSLERİ BEDAVA OLACAK"

"Sizlerin devri sabık yaratma derdi olmamalı. Ancak yolsuzluk varsa onun üzerine gideceksiniz. İmzasız şikayetleri direkt çöpe atacaksınız. İstihdam yaratarak belde halkına güven vereceksiniz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Bilgisi, liyakati olan herkesi kucaklayacağız. Partizanca davranmak yok. Belediyede bir kişinin politika yapma hakkı vardır o da belediye başkanıdır. Göreve getirdiğiniz kişiler de partizanlık yapmayacak. Temel ilkelerimizden biri şudur; harcanan her kuruşun hesabını vereceksiniz. Dini ve milli bayramlarda belediye otobüsleri bedava olacak."

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner203

banner8

banner11

banner21

banner34

banner202

banner9

banner12

banner20

banner33