banner578

Başiskele'de Hoca Ahmet Yesevi prestijli cadde olacak

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Başiskele ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde devam eden yol yapım çalışmasını inceledi.

Başiskele'de  Hoca Ahmet Yesevi prestijli cadde olacak

KOCAELİ (İGFA) - Kocaeli'de Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, Başiskele Muhtarlar Dernek Başkanı İlhan Altıntaş, Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Nihat Karaslaner ile teknik ekibin katıldığı incelemede, projenin bu yılın Eylül ayında bitmesi gerektiğini aktaran Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, yüklenici firma yetkilisine projenin erken tamamlanması için talimat verdi.

İnceleme sonrası bir açıklama yapan Başkan Büyükakın, “Bu cadde aydınlatmalarıyla, dere ıslahıyla, duble yoluyla gerçekten prestijli bir cadde olacak” dedi. Çalışmaların olabildiğince hızlı ilerleyeceğini belirten Başkan Büyükakın, “Öncelikle ıslah çalışmasının bitireceğiz. Yolun bir kısmı derenin perde betonları kısmına da dayanıyor. Orayı bitirdikten sonra daha hızlı çalışılacak. İş programında yukarıya doğru olan kısımda başka taraflarında başlayacak. Ekipler, aşağı doğru daha hızlı bir şekilde gelecekler. İnşallah eylülü beklemeden yaz başı veya yaz ortaları gibi bitmesi konusunda talimat vedik” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2022, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner327

banner515

banner326