Benim, Senin, Bizim CUMHURİYET

Milli Bayramlar; toprağı vatan, insanı millet yapan birlik harcının karıldığı ve ilelebet yaşayacak adına devlet dediğimiz aygıtın harcını karıldığı ve yapı taşlarının konulduğu günlere verilen addır. 
Lider ise; vatan toprağının varlığı ve birliği için var olan tüm tehlikeleri ve vatanın varlığının devamına engel teşkil edebilecek olan muhtemel riskleri önceden gören, bulunduğu tarihten yüz yıllar sonrasına seslenebilen, ayırmayan birleştiren, toprağı insanları ile seven ve kurduğu devlet yaşadıkça yüreklerde yer bulabilen fiziken fani ancak ruhen ve fikren ise ölümsüz kişilerdir. 
Bilinmelidir ki bu milli günleri yok saymak ya da etkisiz kılmak için uğraşmak bu milli bayramların değerini azaltmadığı gibi bu nafile çabalar aksine bu değerler etrafında çok daha fazla kenetlenip, derlenip, toplanmaya vesile olmaktadır. 
Yerlilik ve Millik söylemin eyleme dönüştüğü günler olan milli bayramlarımız mukaddes günlerimizin ve inancımızın sarsılamaz nişanesi dini bayramlarımızın da devamlılığının ve ilelebet yaşanmasının en büyük teminatı hatta bizatihi sigortasıdır.
Bugün dünyada yaşanan olaylar bize özgürlüğün, bağımsızlığın ve cumhuriyetin anlamını ve önemini çok daha iyi anlatmakta olup sahip olduğumuz değerlere bağlılığımızın hayati derecedeki önemini en net bir şekilde en açık ve net örnekleri ile göstermektedir. 
İşte bu nedenlerle Cumhuriyete ve onun değerlerine daha fazla sahip çıkmalı bizi bu ateşten gömlek giyen coğrafyada bizleri dimdik ayakta tutan Cumhuriyete ve onun kurucusuna mesafeli olmak yerine sıkı sıkıya sarılarak varlığımızı borçlu olduğumuz Cumhuriyetimizin 100. Şeref yılını hep birlikte kutlamanın mutluluğunu 783.562 m2 vatan toprağında 81 ilde 973 ilçede 18.291 köyde 85 milyon yurttaşımız ile bir ve beraberce kutlamalı devlet ve millet buluşmasının en güzel örneklerini tüm dünyaya göstermeliyiz. Önce bizler sonra da tüm cihan bunu hissetmelidir.  
Cumhuriyet bizimdir ve bizim olan bu Cumhuriyet ile hesaplaşmayı değil onun 100. Yılını en coşkulu bir şekilde kutlamayı seçmeliyiz ve asla unutmamalıyız ki Cumhuriyet her hesabın üzerindedir ve onun kurucu değerlerine inanlar her oyunu bozacak güce ve kararlılığı muktedirdir. 
Yaşasın Cumhuriyetimiz,
Yasasın Devletimiz,
Yaşasın Demokrasimiz,
Yaşasın Türkiye’miz,
Yaşasın aziz milletimiz,
Ve Yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem korkut
Muharrem korkut - 1 ay Önce

Süper

Kübra Bektaş
Kübra Bektaş - 1 ay Önce

harika bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık :)

banner612

banner515

banner613

banner516