Darıca'da iki önemli cadde birbirine bağlandı

Darıca’dan Gebze Otogara alternatif ve konforlu bir yolculuk için yenilenen Cengiz Topel ile Şehit Gökhan Hüseyinoğlu caddeleri birleştirildi.

Darıca'da iki önemli cadde birbirine bağlandı

 KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli, Darıca’daki Cengiz Topel Caddesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan üstyapı çalışması ile duble yol haline getirilmişti. Bu cadde ile Şehit Gökhan Hüseyinoğlu Caddesi’ni birbirine bağlamak için çalışma gerçekleştiren Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, iki cadde arasındaki bağlantı yolu çalışmalarını tamamladı. Yapılan çalışma ile Darıca’dan Gebze Otogar yönüne ulaşımda alternatif ve konforlu bir yol oluşturuldu.

Çalışma dahilinde her iki cadde arasına 350 metrelik 2x2 şeklinde yol inşa edildi. Yolun Batı tarafına (Cami tarafı) en yüksek yeri 10 metre olan 130 metre uzunluğunda taş duvar inşa edildi. Çalışmalar kapsamında yayaların rahat bir şekilde yürüyebilmesi için bin 500 metrekare kaldırım imalatı yapılırken ayrıca iş dahilinde 300 metre yağmursuyu hattı, 3 bin ton PMT ve bin 300 ton binder tabakası, 2 bin 250 alt temel malzemeleri serilirken yine yolun çizgileri de çizildi. Yakın zamanda çevre düzenlemelerinin yapılacağı bölgede iki cadde arasına inşa edilen dönel kavşaktaki çalışmalarda devam ediyor.  

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326