Darıca Fen Lisesi Proje Üretmeye Devam Ediyor.

21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında yapılacak olan “TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali” kapsamında düzenlenen yarışmalara son dönemlerde yaptığı atılımlarla dikkat çeken okulu Darıca Fen Lisesi “İnsanlık Yararına Teknoloji” alanında engelli dostu projesi ile katıldı.

Darıca Fen Lisesi Proje Üretmeye Devam Ediyor.

 "Trafikte Engelli Var Uyarı Sistemi" adındaki proje ön değerlendirme aşamasını geçmti ve başarılı bulunarak Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali olan Teknofest etkinliğinde sunum yapmak üzere kabul edildi.

Darıca Fen Lisesi tarafından hazırlanan projenin amacı engelli vatandaşlarımızın trafikte ve toplu taşıma araçlarına binerken fark edilmelerini sağlamak ve sosyal hayatta daha az sorun yaşamalarına katkıda bulunmak olarak belirlendi.

Projede öğrencilerden Ahmet Bora, Nisa Nur Çöl, Ekrem Efe Demirer ve Ceylin Benli  görev alırken etkinlikte müdür yardımcısı Yılmaz Demir danışmanlık yapıyor.

Okul müdürü Yakup Çelik  "Darıca Fen Lisesi projelerle dolu yeni bir döneme hazırlanıyor., fen lisesi anlayışını değiştirmeye talip olduklarını belirterek öğrencilerin yeteneklerini geliştirecek en iyi ortamı hazırlıyoruz  Bölgemiz eğitiminin ana damarlarından olan Darıca Fen Lisesi’nin eğitim yürüyüşü devam edecektir."dedi..

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 21:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326