Bursa Yıldırım’da yeşil alan sulamalarında tasarruf dönemi

Bursa'da park ve yeşil alanların bakımlarının yapılması ve sürekliliğinin sağlanması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Yıldırım Belediyesi, otomatik sulama sistemiyle sınırlı su kaynaklarının verimli kullanılmasını hedefliyor.

Bursa Yıldırım’da yeşil alan sulamalarında tasarruf dönemi

BURSA (İGFA) - Yıldırım Belediyesi, ilçede oluşturduğu yeni park ve yeşil alanlarda otomatik sulama sistemini yaygınlaştırıyor. Yol kenarları, refüjler, park ve bahçeler ile mümkün olan her alana otomatik sulama hatlarını döşeyen Yıldırım Belediyesi, bir yandan su kullanımında diğer yandan da tankerlerin yakıtları ve iş gücünden büyük ölçüde tasarruf sağlıyor.

Daha önce Yavuzselim Parkı, İsabey Mahallesi’nde yapılan 2 park, 75. Yıl Parkı, ve Yıldırım Belediyesi çevresindeki yeşil alanlarda damla sulama sistemini, Değirmenlikızık Mahallesi’nde yeni yapılan 1 parkta da otomatik sulama sistemini hayata geçiren Yıldırım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, uygulama ile hem enerji hem de su tasarrufu sağlarken, sistemi tüm yeşil alan ve parklarda faaliyete geçirmeyi hedefliyor.

‘KAYNAKLARI VERİMLİ KULLANIYORUZ’

Otomatik sulama sistemi ile büyük ölçüde tasarruf sağladıklarını kaydeden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, yeni yaptığımız parklarda ve yeşil alanlarımız da otomatik sulama sistemini hayata geçirdiklerini belirterek, "Bu sistem sayesinde önemli ölçüde su ve enerji tasarrufu sağlamış olacağız. Bu çalışma bir belediyecilik hizmetinden ziyade bizim gelecek nesillere borcumuz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326