AVM'lerde ziyaretçi sayılarında ve cirolarda yukarı yünlü ivme bekleniyor

- Venezia Mega Outlet Yönetim Direktörü Oğuz Isıgöllü:- "Normalleşme ile eski ziyaretçi adetlerine geri dönüleceğini düşünüyoruz. Pazar günleri AVM cirolarının yüzde 25’ini oluşturur, biz uzun zamandır yüzde 25 daha az kapasiteyle çalışıyorduk. Pazar gününün de açılması ile birlikte tam kapasite çalışmaya başlayacağız"

AVM'lerde ziyaretçi sayılarında ve cirolarda yukarı yünlü ivme bekleniyor

İSTANBUL (AA) - Venezia Mega Outlet Yönetim Direktörü Oğuz Isıgöllü, normalleşme ile eski ziyaretçi adetlerine geri dönüleceğini düşündüklerini belirterek, "Pazar günleri AVM cirolarının yüzde 25’ini oluşturur, biz uzun zamandır yüzde 25 daha az kapasiteyle çalışıyorduk. Pazar gününün de açılması ile birlikte tam kapasite çalışmaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.

Venezia Mega Outlet'ten yapılan açıklamaya göre, kademeli normalleşme ile birlikte yavaş yavaş eski normale dönülmeye başlandı. 1 Temmuz itibarıyla kısıtlamaların tamamen kalkacak olması AVM'ler tarafından yeni etkinlik hazırlıklarını da beraberinde getirdi.

Salgın öncesinde Türkiye genelinde AVM’lere günlük toplam 6,5 milyon ziyaretçi girişi gerçekleşirken, şu an bu 4,5 milyon seviyelerinde gerçekleşiyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Isıgöllü, normalleşme ile eski ziyaretçi adetlerine geri dönüleceğini düşündüklerini belirterek, "Pazar günleri AVM cirolarının yüzde 25’ini oluşturur, biz uzun zamandır yüzde 25 daha az kapasiteyle çalışıyorduk. Pazar gününün de açılması ile birlikte tam kapasite çalışmaya başlayacağız. Aşılanmanın hızlanması ile birlikte pandemi öncesinde periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz 'İndirim Panayırı' etkinliklerini tekrar düzenlemeye başlayacağız. AVM'lerin kapı girişlerini etkileyen etkinliklerin tekrar gündeme gelmesi ve sinemaların açılıyor olması da pozitif bir etki yaratacaktır." değerlendirmesinde bulundu.


- "Hem biriken ve ötelenen ihtiyaçlar karşılanmaya, hem de lüks tüketim artmaya başladı"


Oğuz Isıgöllü, salgının günden güne etkisini azaltması beklendiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bununla birlikte, maske, mesafe ve hijyen tedbirleri hayatımızda kalmaya devam edecek gibi görünüyor. İnsanlarda bulaşıcı hastalıklara karşı daha fazla bilinç gelişti ve korunma yöntemlerinin neler olduğu öğrenildi. Alışveriş merkezleri bu konuda sürekli iyileştirici ve geliştirici faaliyetlere yatırım yapmaya devam edecekler. Pandemi etkisiyle ağırlıklı evlerde kalınan ve temel ihtiyaçlar haricinde, para harcamamaya dikkat edilen bir süreç yaşandı. Pandemi hayatımızdan çıkmaya başladıkça, hem biriken ve ötelenen ihtiyaçlar karşılanmaya, hem de lüks tüketim artmaya başladı. Eğlence merkezleri ve sinemaların da tekrar faaliyete geçmesiyle, alışveriş merkezleri sadece alışveriş yapılan yerler olmaktan çıkıp, eğlence ve yaşam merkezleri durumuna tekrar kavuşacaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326