Çanakkale'de Pandemi ve İl Hıfzıssıhha Kurulu toplandı

- Vali İlhami Aktaş:- "Özellikle üniversitelerin açıldığı ve yüz yüze eğitimin devam ettiği bu dönemde salgını kontrol altına almak için hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Hastalığın yayılma ortamları çok fazla. Temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyalım, sıramız geldi ise aşımızı mutlaka yaptıralım"

Çanakkale'de Pandemi ve İl Hıfzıssıhha Kurulu toplandı

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale'de düzenlenen Pandemi ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, kentteki salgın önlemleri görüşüldü.

Vali İlhami Aktaş başkanlığındaki toplantı İl Özel İdaresi'nde gerçekleştirildi.

Salgınla mücadele sürecinde uyulması gereken kurallar, önlemler, aşılama faaliyetlerinde gelinen son durum ve yapılacak denetimlerin görüşüldüğü toplantıda, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Gökhan Baştürk tarafından, il genelindeki koronavirüs ile mücadele sürecinde son durum hakkında bilgi verildi. Baştürk, salgın döneminde Çanakkale'de alınan tedbirler, yapılan denetimler, uygulanan tedbirler, aşılama faaliyetleri ile yapılması gereken çalışmaları anlattı.

Ardından Çevre Sağlığı Şube Müdürü Mücella Ulus, izolasyon koşulları ve otobüs firmalarının şehir içi servis hizmetleri kapsamında izlenecek çalışma planı hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi.

Vali İlhami Aktaş, toplantıda yaptığı konuşmada, son zamanlarda toplumsal hareketliliğin çok arttığını ve özellikle kapalı alanlarda tedbirlere pek önem verilmediğini söyledi.

Salgının henüz bitmediğini hatırlatan Aktaş, "Özellikle üniversitelerin açıldığı ve yüz yüze eğitimin devam ettiği bu dönemde salgını kontrol altına almak için hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Hastalığın yayılma ortamları çok fazla. Temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyalım, sıramız geldi ise aşımızı mutlaka yaptıralım." dedi.

Görüş, öneri, ihtiyaç ve taleplerin değerlendirilmesinin ardından sona eren toplantıya, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı Binbaşı Ercan Oran, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326